Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Bubence88
Нов член
Нов член
Мислења: 7
Придружен: 18 Feb 2014, 00:22
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 8 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by Bubence88 » 18 Feb 2014, 09:13

Здраво нови Мамички :) јас сум 11 недела а цртичката ја видов на 5 недела:) бебушо сеуште не сум го видела знам дека сум бремена само по двете црвени цртички и крвната слика. Првото ехо ќе ми биде за 2 недели (rad)

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by anabejbi » 18 Feb 2014, 09:19

Амелиај честитки (part) (joy) (joy) (joy) dance dance dance (jmp) (jmp) имај си лесна бременост
Бубенце, мила толку си чекала остануваат уште две недели да си го видиш бебушот на ехо, се надевам и тогаш ќе пишеш
Поздрав и очекуваме нови bfp bfp bfp bfp (t3) (t3) (t3) (t3)

andreja
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 18 Feb 2014, 13:26

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by andreja » 18 Feb 2014, 13:50

devojki i jas se brisam od spisokot,dobiv na 09.02 tocno na 27 den,ama ne mozev da pisam poradi tehnicki problemi so najavuvanjeto...
amelija,i bubence so sreka bremenost (thumbsup) (thumbsup) so lesno da si ja iznosite i da si donesete na svet po edno prekrasno (b4) dance dance dance a moze i po dve (b4) (b4)

bebe2
Член
Член
Мислења: 175
Придружен: 05 Mar 2013, 17:17
Му се допанале: 25 пати
Им се допаднал: 10 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by bebe2 » 19 Feb 2014, 14:14

Јас чекам денес ми е 9-ти ден од инсеминацијата уште 5 дена тест

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by Filigran » 19 Feb 2014, 14:40

Амелиај ,честитки (t3) (joy) (joy) (joy)
Бубенце, знам колку е нереално додека не го видиш доказот за бебувчето на ехо. Ја го видов во 6 недела и сега одвај ја чекам секоја контрола да го видам пак и пак и пак.........Ама трудна си............ (joy) (joy) (joy) (joy) (con) (con) (con) (con) (con)
Бебе2 , ти ја посакувам сета среча , па да пријавиш bfp и да славиме (joy) (joy) (joy)
Андреја , не се секирај , ќе биде наредниот пат мила (kup) (kup) (kup)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by belomorka » 19 Feb 2014, 15:03

а јас да се запишев на списокот за 28.02.2014 ??? ај ке се запишам (smile)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by sweety » 19 Feb 2014, 19:58

Амелиај и бубенце честитки (part) (part) (part) ајде женички до кај сте со работата пријавувајте bfp bfp bfp
cvetina 17.02
- Василиј 25.02
- Калла 27.02
- Кит Кет 27.02
- Мааја 27.02
-мама2 27,02
-Лена_нела 27.02
-Беломорка 28.02

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by sunshine_2012 » 19 Feb 2014, 21:33

Ве читкам јас и навистина многу ке се израдувамд сите што сте запишани на списокот да си ги видете bfp . Ве гушкам, (kup) (kup) (kup)

bebe2
Член
Член
Мислења: 175
Придружен: 05 Mar 2013, 17:17
Му се допанале: 25 пати
Им се допаднал: 10 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by bebe2 » 19 Feb 2014, 22:36

cvetina 17.02
- bebe2. 24.02
- Василиј 25.02
- Калла 27.02
- Кит Кет 27.02
- Мааја 27.02
-мама2 27,02
-Лена_нела 27.02
-Беломорка 28.02

mama2
Член
Член
Мислења: 180
Придружен: 17 Dec 2013, 13:39
Location: Битола
Му се допанале: 163 пати
Им се допаднал: 92 пати

Re: Февруари-Месец на Љубовта, време за плод !

Post by mama2 » 22 Feb 2014, 09:18

Ери кај си душо? (love5) Не знам дали јас испуштив нешто или...?Нека кажи некој ако слушнал нешто (confus)
Цветина ајде пријавувај bfp те чекаме (joy) (joy)

Заклучена

Return to “Архива”