Март - месец на благослов и изобилие на живот

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Заклучена
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11049
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5844 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Март - месец на благослов и изобилие на живот

Post by Debora » 28 Feb 2014, 17:39

Месецов нека биде месец на Божји благослов во секој дом, да се обнови и засили љубовта во браковите, да излобилува разбирање, подршка и хармонија, да има многу опуштено водење љубов, а резултат на љубовта и Божјиот благослов да бидат многу зачнати бебиња - родени точно по 9 месеци. (bu)
Месецов да нема разочарувања, туку само љубов и благодарности, радост и славење. (kup)
Девојки со среќа на сите и Бог нека ги благослови нашите утроби и домови со живи и здрави бебиња. (prayer)

cvetina
Нов член
Нов член
Мислења: 43
Придружен: 01 Jan 2014, 21:58
Му се допанале: 12 пати
Им се допаднал: 44 пати

Re: Март - месец на благослов и изобилие на живот

Post by cvetina » 28 Feb 2014, 18:27

(joy) ajde jas da bidam prva (smile) se zapisuvam za 13.03.

nekako osekam deka ovoj mesec ke bide odlicen za site nas (smile) znaete deka ova e mesec na proletta, pa ajde neka ni rascveta ljubovta i srekata i neka vrodi so bfp (t3)

vi posakuvam najubava veser! galete i gusakajte se, sakajte se!

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Март - месец на благослов и изобилие на живот

Post by ani4ka » 28 Feb 2014, 18:47

дебора супер почеток на темата..прекрасни зборови кои на сите ви посакувам да ви се остварат во дела. на сите Бог да ви даде златни живи и здрави бебиња. ве гушкаме со Марко и да има што повеќе другарчиња на форумот (kup) (bu) (bu) (bu)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: Март - месец на благослов и изобилие на живот

Post by kit-kat » 28 Feb 2014, 19:11

Фала ти мила Дебора што ми ја исполни желбата (a2) (a2) (a2) (a2) .
Овој месец и ти да бидеш меѓу најсреќните идни мамички.
Ајде јас втора за 24.03

Цветина 13.03 (bu)
Кит -кет 24.03 (bu)
Аничка ајде и вие нека има Марко друштвенце-не вели дека е рано (thumbsup)

fini
Нов член
Нов член
Мислења: 26
Придружен: 27 Oct 2013, 21:18
Им се допаднал: 6 пати

Re: Март - месец на благослов и изобилие на живот

Post by fini » 28 Feb 2014, 19:13

Ajde eve me i mene jas se piosuvam za nasiot den 08.03 se nadevam deka ke bide nas mesec i voa smisla na (t3) (t3)

Kalla
Член
Член
Мислења: 101
Придружен: 15 Dec 2013, 15:49
Му се допанале: 17 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Март - месец на благослов и изобилие на живот

Post by Kalla » 28 Feb 2014, 19:17

Јас се запишувам за 28 март. Нека ни биде ова месец со многу нови мешиња (smile)

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Март - месец на благослов и изобилие на живот

Post by ani4ka » 28 Feb 2014, 19:49

хахаха кит кет јас сум мераклика за деца, НО, сега навистина е рано. една од пречките е и тоа што сум царски па мора малку да почекаме. прво кај вас нека има па после и кај нас нека се враќа.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Март - месец на благослов и изобилие на живот

Post by sweety » 28 Feb 2014, 20:03

и јас се запишувам за 03 март искрено имам некое позитивно чуство (t3) (t3) ќе видиме за некој ден (a2) (a2)
*sweety* 03.03 (bu)
Цветина 13.03 (bu)
Кит -кет 24.03 (bu)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: Март - месец на благослов и изобилие на живот

Post by kit-kat » 28 Feb 2014, 20:08

Аничка јатрва ми со царски и тоа близнаци,остана трудна во трето само 3 месеци од пороѓајот.Сега разлика меѓу првите две и третото е 13 месеци.Никако не е рано.
Инаку списочето е следно.
Sweety*- 03.03 (bu)
Фини-08.03 (bu)
Цветина 13.03 (bu)
Кит -кет 24.03 (bu)
Кала-28.03 (bu)

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Март - месец на благослов и изобилие на живот

Post by ilovebabies » 28 Feb 2014, 20:50

Samo da vi posakam mnogu sreka, mnogu novi mesinja, i srekni trudnici (bu) (bu) (bu)

Заклучена

Return to “Архива”