Магичниот Април - месец на многу чуда

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Заклучена
Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Магичниот Април - месец на многу чуда

Post by Радост » 31 Mar 2014, 16:16

Хепи не ме почека да ја отворам темата за овде да се запише (sneeky) (big-hug) ама ја отварам за да ве благословам сите барем со по едно чудо овој месец. Нека ви ја благослови Бог утробата како што мене минатата година во април ме благослови. Да се радувате и плачете од среќа овој месец и да имате најубаво пакетче за Нова Година. (kup)


http://s1.postimg.org/g6yoa1c3j/Christm ... ers_HD.jpg

"Услиши нè, милосрден и семоќен Боже, нека по молитвите наши се излее на нас Твојата благодат. Милостив биди, Господи, кон нашите молитви, и спомни си на законот Твој за умножување на родот човечки, и биди ни милостив Покровител, та со помошта Твоја запазено да биде она што од Тебе е утврдено. Со силата на власта Своја, Ти, од ништо сè си создал и почеток си положил на сè што е на светов. Си го создал и човекот по образот Свој и со возвишената Тајна на бракот си ја претскажал Тајната на единството на Христа со Црквата. Погледни, Милосрден, на нас – слугите Твои, кои во сопружничка заедница сме сврзани и за помош Те молиме, плодни да бидеме и синовите на синовите свои да ги видиме, до третото и до четвртото колено и длабока старост да доживееме и во Царството Небесно да се вселиме при нашиот Господ Исус Христос, Кому Му приличи секоја слава, чест и поклонение, со Светиот Дух, во сите векови. Амин!"


Нека се услишат вашите молитви и нека биде магичен месец со многу трудници!

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Магичниот Април - месец на многу чуда

Post by Ninushka » 31 Mar 2014, 16:39

Амин мила! Бог на сите што се во исчекување да им даде по едно-две па и три ( (brows) ) ангелчиња. Ви ја пуштам сета среќа на сите што март не ве израдува (kup)

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Магичниот Април - месец на многу чуда

Post by anabejbi » 31 Mar 2014, 16:41

Радост убав наслов си ставила (smile), гушки до тебе и крофната (big-hug)
Април е и мој месец (smile) , месец во кој ја започнавме врската со мм пред точно 22 години и тоа на 1 април (brows) , месец во кој лани дознав дека сум бремена и во кој го слушнав срценцето на бебушот (rad), месец во кој за мене навистина се случи чудо . Нека овој месец има многу позитивни тестови bfp bfp bfp bfp bfp bfp bfp и многу нови трудници (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (big-hug)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Магичниот Април - месец на многу чуда

Post by Vesela » 31 Mar 2014, 16:45

Чул те Господ мила. Дај Боже многу (t3) овој месец да имаме. Нели пролетта е време на нов живот (joy) .
Јас би требало да се запишам за 12. Април, ама не се запишувам зошто знам дека нема ништо. Поради маката што ја имам со полипот, веројатно следниве месец два( додека да го извадам) не се запишувам. Но, многу, многу среќа на сите дочекувалки. (big-hug)
Живели (beer) , да наздравиме за новите трудници.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Магичниот Април - месец на многу чуда

Post by Debora » 31 Mar 2014, 17:43

Јас ќе кажам АМИН!!! Бог нека ја благослови секоја утроба во очекување и нека има мнооооооогу бебенца по девет месеци. (kup) (bu)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Магичниот Април - месец на многу чуда

Post by Filigran » 31 Mar 2014, 17:55

Бог да ги услиши нашите желби. Да се множиме и радуваме на нашите дечиња. Да се израдува секое енско срце, и оние кои веќе имаат деца а посебно оние кои сеуште немаат. (bu)
Секој ден од април да биде како овој денес, 31март мора да се запише некаде. Ден полн со емоции.
(l2) (prayer) (prayer) (prayer)

Mau
Домашен член
Домашен член
Мислења: 592
Придружен: 09 Mar 2014, 12:47
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 334 пати

Re: Магичниот Април - месец на многу чуда

Post by Mau » 31 Mar 2014, 17:58

Бог ни покажува дека не треба да се губи надеж, ете последен ден од месецот убави вести ни донесе, а уште вчера некој спомна да се затвори темата за Март (smile)

Ајде нека овој месец Април како од шега ни донесе многу bfp bfp bfp и многу радости dance

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Магичниот Април - месец на многу чуда

Post by kit-kat » 31 Mar 2014, 18:07

АМИН Радост да има многу мешиња и радости овој месец.
Јас не се пишувам овој месец бидејки сме за на пат па нема шанса да забременам,плуус тоа пијам лекарства.
На сите мноооогууууу среќа за bfp bfp bfp bfp

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Магичниот Април - месец на многу чуда

Post by eri » 31 Mar 2014, 18:35

Овој месец се надевам кој сака сите (t3) (t3) (t3) (t3) да бидеме.Јас овој месец ке се запишам и се надевам ке се отпишам многу брзо.Јас требаше да добијам на 12 а добив на 14,и тоа само една утопена улошка крв и два дена само кафеаво и тоа од мојата мензис овој месец.И од кога ми престана болите долниот дел на стомакот и крстот позади ме боли многу овие денови кога легнувам на грб не можам,да седам легната чуствувам ко некоја тежина во стомакот што ја чуствувам само кога сум легната.Ко некое топче мало во матката како да мие ,мислам деновиве да одам на гине и да ја заебам и јас ко Хепи докторката бидејќи,претходниот месец ми кажа гледам има нешто ко топче па кога бев после два недели ми кажа ее немаш ништо изгледа некоја циста ти била. и ни 2 мин не траеше ехото.Од вчера имам кафеав исцедок не знам што да мислам освен да се Надевам..Честитки на сите бремении кој го затворија последниот ден од МАРТ... (brows) (brows) (brows) (brows)

Ери 13.04.2014

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Магичниот Април - месец на многу чуда

Post by buci12345678 » 31 Mar 2014, 18:52

леле што убаво отварање (part) (part) (part) секоја чест за тебе и дај боже господ да ни ги слушне молитвите на сите (prayer) (prayer) и да ни донесе (s) по еден (a1)

Заклучена

Return to “Архива”