Нови трудници во расцветаниот МАЈ*

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Заклучена
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Нови трудници во расцветаниот МАЈ*

Post by sweety » 30 Apr 2014, 15:07

Голема чест ми е што на мене ми припадна да ја отворам оваа тема во најубавиот месец МАј. Нов месец со нова надеж и многу исчекувања за вас а и за мене кои едвај чекаме да ги видиме посакуваните bfp.
Нека Бог ги услиши нашите молитиви и ја благослови нашата утробата со нов живот, нека биде месец кој ќе го запаметиме со најголем број трудници. Лично јас овој месец го сакам најмногу , се е зелено, дрвјата расцветуваат , птичките црцората се ме потсеќа на СРЕЌА , нека за 9 месеца во сите домови се слуша бебшкиот плач, па жеинички со среќа на сите!!!

П.С. Посакувам сите да се отпишете со ваков тест.
http://s1.postimg.org/rwtmdzzj3/so_klap ... h_baby.jpg

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Нови трудници во расцветаниот МАЈ*

Post by sweety » 30 Apr 2014, 15:08

Се пријавувам за недобивање на 06.05

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Нови трудници во расцветаниот МАЈ*

Post by SMESKO » 30 Apr 2014, 15:24

Дај Боже овој месец да биде месец на најмногу зачнати животи (t3) ,Ви посакувам на сите кои сакаат да си ги видат bfp тоа да биди овој месец.Слатка bfp да си видиш на денот кога нема да добиеш (lovet)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Нови трудници во расцветаниот МАЈ*

Post by Ninushka » 30 Apr 2014, 15:38

Прекрасно отварање. Мај увек на убави работи ме потсеќа (rad) Месец на свадби, на новороденчиња, на бремености.... (love5)
Ви ја пуштам сета среќа на сите што очекувате bfp месецов (bu)
А и на тие што не очекуваат (tongue) (joy)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Нови трудници во расцветаниот МАЈ*

Post by Debora » 30 Apr 2014, 16:00

Колку убаво отворање на темата. (love5) (big-hug)
Јас ќе кажам само АМИН!!! Така нека биде!!! По 9 месеци да има бебешки плач во сите домови. (prayer) (l2)

mama2
Член
Член
Мислења: 180
Придружен: 17 Dec 2013, 13:39
Location: Битола
Му се допанале: 163 пати
Им се допаднал: 92 пати

Re: Нови трудници во расцветаниот МАЈ*

Post by mama2 » 30 Apr 2014, 16:01

Нека месец мај на сите ви донесе bfp (big-hug) (big-hug) Најмили мои нека ви дозволи Бог овој месец сите да го почувствувате благодетот на едно мајчинство (a2) (a2) (bu)
Свити (love5) (big-hug)

Bea
Нов член
Нов член
Мислења: 30
Придружен: 14 Aug 2013, 08:11
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 15 пати

Re: Нови трудници во расцветаниот МАЈ*

Post by Bea » 30 Apr 2014, 16:26

Дај Боже сите што чекаме да се израдуваме овој месец!

Јас се пријавувам за 14.05, па со Божја воља заедно да се радуваме!

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Нови трудници во расцветаниот МАЈ*

Post by Filigran » 30 Apr 2014, 16:56

Свити, си смислила навистина убав вовед во овомесечната тема. Прекрасно пишано!!! (thumbsup)
Дај Боже сите напишани зборови да се остварат, да бидеме помногуброојни, и како форум и како народ (big-hug)

Mau
Домашен член
Домашен член
Мислења: 592
Придружен: 09 Mar 2014, 12:47
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 334 пати

Re: Нови трудници во расцветаниот МАЈ*

Post by Mau » 30 Apr 2014, 17:29

Нека желбите на жените во исчекување станат стварност , нека месецот Мај им донесе многу розеви работи а пред се розеви цртички на тестовите...

Јас сум родена во месец Мај и секогаш имам позитивни вибрации ... Да го започнеме месецов со нови трудници ... Ви ја пуштам сета среќа (big-hug) (big-hug) (big-hug)

andrea
Редовен член
Редовен член
Мислења: 297
Придружен: 22 Oct 2013, 14:07
Му се допанале: 60 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Нови трудници во расцветаниот МАЈ*

Post by andrea » 30 Apr 2014, 17:41

Prekrasno otvorena nova tema sweety...jas se zapisuvam za 26 maj i na site im posakuvam mnogu sreka ovoj mesec,bidejki i mene mi bil do sega sreken i vrskata so mm ja zapocnav na 2 maj pred 5 godini.... (rad)
sweety 06.05
Bea 14.05
andrea 26.05

ajde polnete go spisokot zenicki (bu)

Заклучена

Return to “Архива”