ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Заклучена
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by sweety » 10 Jun 2014, 16:38

Ери а зошто не направиш домашен тест или проверка на крв

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by SMESKO » 10 Jun 2014, 17:17

Ери можеби беб4ето е зачнато покасно и затоа ништо не се гледа,значи јас на 56 дена каснење ако се сеќавам како што треба на ехо ништо не се виде,а bHCG ми беше 241 што укажуваше на бременост,ама докторката битно не виде ништо и дури ме уплаше со претпоставката дека се работи за вонматерична (ner) на крајот се испадна супер,беб4ето било многу мало и не се гледало (brows) ја зафркнав (rolll)
И ти можеш за најсигурно да си провериш преку крв,пред да по4неш да пиеш било какви ап4иња.
Патем уште ова да кажам дека и со првата бременост докторката не виде ништо па ми даде Дабростон за да ми дојдело и вторава бременост пак ми даде да пијам и не ги испив од истата таа причина затоа што понекогаш може и докторите да згрешат.Се надевам дека си (t3) и дека докторката грешно проценила.
Поздрав те (big-hug)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by Lejla7 » 10 Jun 2014, 17:43

Дабростонот е синтетички прогестерон и се дава и како поддршка на бременоста, а не само за добивање, така да нема да штети од која причина и да е даден.

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by Bobe » 11 Jun 2014, 00:49

Eri bleda crticka si e bleda,moze podocna e zacnato.......aj ke se vozdrzime uste malku za cestitanje (brows)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by Filigran » 11 Jun 2014, 01:12

Eri, сите се молиме за бебеее (b4)
Најсигурен ти е тест преку крвта, со среќа во Систина (big-hug) (big-hug)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by SMESKO » 11 Jun 2014, 08:21

Лејла 7 знам дека е за поддршка на бременоста,мене првиот пат(докторката во Ресен) ми го даде да го пијам за да ми дојди,а вториот пат за поддршка на бременоста,па еве не пијам ништо машала да не се заречам супер сум(др Кристинка од Плодност не ми спомна никакви ап4иња,посебно не Дабростон).Така да ако нема потреба да пие,зошто да се труеме со непотребни ап4иња.Тоа е моето мислење (smile)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by Lena_nela » 11 Jun 2014, 09:58

Ери и јас се согласувам со другите,дека беледата црта е сепак црта,зашто и мене така ми излезе на првиот тест и одма по два дена јас направив и втор тест и веќе се гледаше убава црта. Ако види ти што ке ти кажат во Систина,те чакеме мила со убави вести (big-hug)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by sweety » 13 Jun 2014, 23:05

Ufff posle nedela dena kasnenje dobiv malku si imav nadez ama se padna vo voda mislev deka ovoj mesec e nas ama nisto (cry1) (cry1)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by Bobe » 14 Jun 2014, 00:17

Ери душичке каде си?????јави ни се барем..... (sad1)
Слатка следниот месец е твој (thumbsup) ти ја пуштам сета срекааааааааааа (rad)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by SMESKO » 14 Jun 2014, 10:58

Слатка те (big-hug) немој да се разочаруваш,да знаеш дека ќе биди,те сакам (a2)
Ери па кај си ти?Не оставе на пола пат,барем да ни кажеше дали сеуште немаш добиено,да не те мислиме (a2)

Заклучена

Return to “Архива”