ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Mimi Bella
Редовен член
Редовен член
Мислења: 258
Придружен: 04 Jul 2013, 11:06
Му се допанале: 100 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by Mimi Bella » 14 Jun 2014, 12:19

Еве ме и мене после навистина долго време (smile) (smile)
За цело време што е немаше кај мене ништо не се случи (sad1) циклусто последниве два месеци ми е по 37 дена во однос на претходно кога ми беше па 31-32 дена, незнам зошто ми се поремети (confus) атоа и сега ке го сметам на 37 и ке се запишам за НЕдобивање на 23 јуни.
Сакав да прашам кога од прилика почнува да се чувствува болка во градите, јас веке 10тина дена ги имам.
На сите останати им стискам палци (bu) а сега да видам што сум пропуштила додека ме немаше (kup) (kup)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by Lejla7 » 14 Jun 2014, 15:16

MimiBela, za normaliziranje na ciklusot mene mnogu mi pomogna cajot od zalfija.Pisuvav vo "Prirodni sredstva za borba protiv neplodnosta", procitaj.

Mimi Bella
Редовен член
Редовен член
Мислења: 258
Придружен: 04 Jul 2013, 11:06
Му се допанале: 100 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by Mimi Bella » 14 Jun 2014, 16:10

Благодарам Лејла ке пробам со чајот (a2)
Инаку сега бев во wc и на тоалетот имав секрет помешан со малку крв (confus) не е можно сега пак на 28 ден да добијам (ner) (ner) (ner)

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by eri » 14 Jun 2014, 16:56

Zdravo mili moi znam deka me mislite i vi se izvinuvam sto ne mozev da se priklucuvam vcera.Da ve izraduvam samo uste nemam dobieno.Neli vcera trebase da odam vo sistina no padnav i ja sinav nogata i sega cekam da mi prezakazat pak kaj Adamova.No vcera sabajle bev kaj mojata maticna so svekrva mi i mi kaza stom nemas dobieno dojdi na eho da tebgledam i miveli imas zdbelen endometrium kako pred dobivanje i veli sega imas krvarenje bidejk taka gledam deka imas mi ispmesa se.I za na krwj da mi kaze deka pij primolut nor da dobies a zosto da pijam kga mi ka deka ili ke dovijam ili pak im dobieno.Ve guskam i fala sto me mislite.

Mimi Bella
Редовен член
Редовен член
Мислења: 258
Придружен: 04 Jul 2013, 11:06
Му се допанале: 100 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by Mimi Bella » 14 Jun 2014, 18:28

Jas ke definitivno ke dobijam (ner) (ner) (ner) imam malku krv i mi izgleda kako za dobivanje (scared) offf ke poludam sto mi se slucuva so ciklusov (confus) a mesecov nekako najmnogu se nadevav deka ke bide nesto ama izgleda sum se izlazala (cry1) (cry1)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by sweety » 14 Jun 2014, 20:49

Мими бела (a2) жал ми е знам како ти е јас еве неможам да се оправам искрено мислев дека овој месец е наш со каснење од една недела но ништо идемо даље ете лето на одмор ке одеме изгледа ке ми се погоди во плодни денови одморот па се надевам дека ке фати уште ова немам воопошто болки само во десниот јајник на моменти

sakambebe
Член
Член
Мислења: 122
Придружен: 09 Feb 2014, 22:37
Му се допанале: 57 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by sakambebe » 16 Jun 2014, 12:55

за средување на циклусот може да пиете капки ФЕМИСАН А ги има во аптеките иначе се на природна база во нив ги содржи сите женски билки како ајдучка трева, вирак инт. сакам само да помогнам ако можам иначе јас еве сега сум во циклус па почнувам од утре со кломифен па со среќа нека ни биди и мене и на сите што си се надеваме да ни се оствари нашата желбичка сите да си ги видиме нашите bfp за најбрзо време позз (ner)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by kit-kat » 17 Jun 2014, 22:55

Уште јас ли останав на списоков (shaking)
Ајде пишете се има уште пола месец. За да ми правите друштво (pipi)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by sweety » 21 Jun 2014, 21:44

Ери што направи ти беше ли Адемова на преглед ајде еден update со случувањата ;-)

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: ЈУНИ-Месец на летно зачнати бебиња

Post by eri » 22 Jun 2014, 00:20

Zdravo zenski fala sto me mislite no i ovoj mesec zaludno se nadevav so site simptomi vtornikot navecer dobiv i nemam namera so klomifen da probuvam.Od posledniot den na menzisot ke s param 10 dena pa zdravje boze.Receptot go napisav vo problemi so zacnuvanje i dve od moeto semejstvo so ova ostana trudni po tolku obidi pa vredi da se proba.
(big-hug) (big-hug) do site.

Заклучена

Return to “Архива”