Благословениот Јули - Месец на херои

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Заклучена
Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Благословениот Јули - Месец на херои

Post by Радост » 30 Jun 2014, 14:25

Јас ја имам честа да ја отворам темава и за овој месец. Месец кога своите две црти ќе ги пријават и Лејла и Беломорка. (rad) (rad) (rad) (rad) Месец кога очекувам уште многу од вас да ја доживеат таа среќа, па за девет месец во убавата пролетт да ја добијат и најспокојната прегратка. (love5)


http://s28.postimg.org/nk5sjk4z1/baby_i ... ach_t2.jpg

Ви посакувам на сите барем по едно вакво летно зачнато бебе, барем по една крофна насмеана како мојата што е стотка на саат секој ден, ви посакувам од се срце да се почуствувате комплетни многу од вас. (big-hug)

И неизбежната молитва:

"Услиши нè, милосрден и семоќен Боже, нека по молитвите наши се излее на нас Твојата благодат. Милостив биди, Господи, кон нашите молитви, и спомни си на законот Твој за умножување на родот човечки, и биди ни милостив Покровител, та со помошта Твоја запазено да биде она што од Тебе е утврдено. Со силата на власта Своја, Ти, од ништо сè си создал и почеток си положил на сè што е на светов. Си го создал и човекот по образот Свој и со возвишената Тајна на бракот си ја претскажал Тајната на единството на Христа со Црквата. Погледни, Милосрден, на нас – слугите Твои, кои во сопружничка заедница сме сврзани и за помош Те молиме, плодни да бидеме и синовите на синовите свои да ги видиме, до третото и до четвртото колено и длабока старост да доживееме и во Царството Небесно да се вселиме при нашиот Господ Исус Христос, Кому Му приличи секоја слава, чест и поклонение, со Светиот Дух, во сите векови. Амин!"


Бидете благословени и вие и вашите утроби!

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by Neda_Jovan » 30 Jun 2014, 14:34

Radost preubavo otvaranje na mesec- kako sto i dolikuva (thumbsup) (thumbsup) (thumbsup)
Na site docekuvalki im posakuvam sreka i bebencinja vo mesinjata. Dobriot Gospod neka ne cuva site, da ni dade sila i trpenie.
(big-hug) (big-hug) (big-hug)

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by anabejbi » 30 Jun 2014, 14:37

Радост прекрасно отворена тема, нека Јули им донесе на сите што очекуваат bfp bfp bfp bfp bfp bfp bfp bfp bfp bfp bfp , нека има многу нови (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) (t3) и за 9 м да си се гушкат со бебушите

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by ripcence » 30 Jun 2014, 14:40

Јули е месецот кога јас ги видов bfp од мојот херој (smile) , ви посакувам на сите по едно вакво чудо, вакво прекрасно чудо кое го продолжува животот, херои кои ќе го слушнат вашето срце како чука одвнатре... (prayer)

http://s30.postimg.org/k1aykmypt/102539 ... 0450_n.jpg

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by sunshine_2012 » 30 Jun 2014, 14:46

Радост прекрасно отарање на темава, сите бидете благословени и дас и ги видете bfp сите што посакувате Господ да ви го исполни. (smile)

hrizantema
Домашен член
Домашен член
Мислења: 516
Придружен: 01 Nov 2013, 11:44
Му се допанале: 150 пати
Им се допаднал: 252 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by hrizantema » 30 Jun 2014, 15:29

Прекрасно отварање на темата Радост,ние сакаме уште другарчиња,ве чекаме што повеќе трудници
Нека Бог ве благослови сите што чекате две црти

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by Happy^_^ » 30 Jun 2014, 15:35

Браво Радост (rad) (rad) (rad) (rad)
И јас посакувам сите што ќе се запишат да си видат bfp и (b4) на кои им чукаат срценцата (love5)

Па по неколку месеци оваква слика да направите (big-hug) (beer)


http://s21.postimg.org/9ji2bgm2v/pregnant_women.jpg

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by sweety » 30 Jun 2014, 18:45

Radost sto ubavo otvaranje amin amin amin!!!se mislev dali da se zapisam ovie denovi mi se plodni a jas lecam kandida (stomp) ama ater za ubavite molitvi se zapisuvam za 15

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by Lena_nela » 30 Jun 2014, 19:06

Преубаво отворена тема (love5) (love5) (love5) Радост само ке кажам и јас АМИН,на твоите,а и од другете (t3) што ни посакавтее ово месец да си ги видиме bfp bfp bfp bfp bfp bfp bfp
Јас многу би сакала да имам една ваква крофна (love5) (love5) (love5) (love5)
И јас се двоумев дали да се пишам овој месец т.с веќе сум во исчекување за да ми дојде,бидејќи пред само некој ден бев на гинекол. и тој виде дека се чисто и нормално и со јајници и матка,така да не исчекувам баш сега дека ке ги видам bfp , но покрај вакви убави желби и молитви ке се писам за на
5.07 ако сега добијам ке имам уште една шанса на крај од месец (thumbsup)

(bu) (bu) (bu) (bu) (bu)

Lena_nela - 05.07
*sweety* - 15.07

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by Bobe » 01 Jul 2014, 00:49

Е Радост преубаво отворање на темата,и навистина е голема Честа......ајде Лејла И Беломорче (love5) и сите други завлекувајте нога.Радост знаеш срцка јас коклу колку (dve) (rolll) ......ама пусто ми е мерак да се пишам во списочето што отвори за месецов......Стајте една цртка за мене на 10-ти......ама и од толку толку (dve) еве некое пецканње имам додека пишувам ај никогаш не се знае (laugh1)
на сите им држам срека и многуууууууууу bfp bfp bfp bfp bfp bfp bfp bfp (bu)

Заклучена

Return to “Архива”