АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by kit-kat » 16 Aug 2014, 17:11

Мааја (big-hug)жал ми е. Ијас овој месец иако не се пишав иако не бевме вредни поради гостите се замислив дека сум (t3) бидејќи ми доцнеше 3 дена што за мене е незамисливо. Денес 28 ден добив.
Но само сум ја средила лутеалната фаза со таблети. (smile)
Нема предавање. (kup) Одеме напред. (thumbsup)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by aneance » 18 Aug 2014, 23:41

Ima li drugi docekuvalki za ovoj mesec ili samo jas i lena nela ostanavme da cekame neka se prijavi uste nekoj da ne bideme dve barem uste edna (laugh1)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by sweety » 19 Aug 2014, 10:42

Анеанче и весела остана , само пиша дека и касне дн два, ајде бар вие двете пријавите bfp

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by Vesela » 19 Aug 2014, 10:58

Девојки јас се вратив од одмор и да пријавам дека на 12.08. добив. Тоа е тоа. Искрено и покрај тоа што д-р ми сугрираше да прво го извдам полипот на матката, јас не ја слушам. Ако с ефати се фати. Другрка ми со миом колку портрокла роди живо здраво дете. Така да повеќе среќа следниот месец.

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by Lena_nela » 20 Aug 2014, 09:52

Весела ајде мила следниот месец,сега ке ти почнат пак плодни денови,бидете вредни со тм (ttc) и чекаме во септември bfp bfp bfp од тебе,а и од сите други.
Јас незнам што да кажам,освен дека со мм бевме доста вредни овој месец,има место за надеж, па ке чекаме,имам пред мене уште десеттина дена ако не дојде порано (sneeky) Анеанче останавме јас и ти сами,евентуално ако се пријави некој што не е на списокот а да ги видел bfp баш ке биде весело (lovet)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by sweety » 21 Aug 2014, 12:07

Девојки (help) многу се исплашив сега кога бев до вц на тоалетната имав розева крв од тогаш ништо,а ми заврши, имав три дена нормално а после кафеаво само што ми беше чудно јас досега не сум имала ваква , ако имам пак ќе закажам преглед , мм ми вели ти си трудна ама не верувам (confus)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by SMESKO » 21 Aug 2014, 12:35

Slatka zakazi si eden pregled ti i ke si bidis na cisto,tm mozi i ke ima pravo samo nemoj premnogu da se nadevas da ne se razocaras.Te guskam i te cekam so dobri vesti (a2)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by sweety » 21 Aug 2014, 17:45

Смешко се јавив презафатен е докторот од пон. оди на одмор ми рече ако пак ми се повтори да одам на клиника ако иамм болки, на бременост е последно што помислувам но ме буни што на моменти имам менструални болки , ама ај белким не е несшто страшно

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by Debora » 21 Aug 2014, 18:00

Слатка а да направиш еден тест, па барем ќе си бидеш сигурна? (smile)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by sweety » 21 Aug 2014, 18:33

Debora wrote:Слатка а да направиш еден тест, па барем ќе си бидеш сигурна? (smile)
И јас тоа помислив, си купив пред да ми дојде да си имам дома резерва (brows) ај утре ќе го направам

Заклучена

Return to “Архива”