АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by sweety » 23 Aug 2014, 12:41

не сум заборавила се разбудив сега во 12 чекав мм да испадне па за да го направам инаку е негативен , но синоќе пак имав малку розевко, во пон ќе одам на преглед

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by Debora » 23 Aug 2014, 13:31

Слатка (big-hug) На лекар барем ќе видат за што се работи точно.

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by Filigran » 23 Aug 2014, 13:42

Слатка, со среќа во понеделник (kup)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by aneance » 25 Aug 2014, 14:28

Jas da vi kazam od pred dva dena pocnaa simptomite na dobivanje samo sto desnata garda koga ke ja dopram bradavicata kako so igla nekoj da me bode i vnatre do srce me boli i imam pokacena telesna temperatura sega bas merev 37.4 neznam dali nastinuvam i glavata veke tri dena neprestanato me boli i vcera osetiv kako zezanje na desniot jajnik i kako da me grebese nesto od vnatre pa ke vidime dali mi e nastinka ili nesto drugo

Lena nela kako si mi ti,osekas li nesto, uste 5 dena ni ostanaa da cekame za rezultati (big-hug)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by Bobe » 25 Aug 2014, 23:56

ајде деовјки целата срека Вам ви ја пракам (bu) (bu) (bu) (bu) (bu) (bu) bfp bfp bfp bfp bfp (grupna-gushka)

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by maried » 26 Aug 2014, 08:58

Aneance, јас кога останав бремена ги имав истите симптоми :-D :-D

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by sweety » 26 Aug 2014, 10:02

Анеанче бар ти ни пријави bfp bfp да иамме една трудница овој месец, јас незнaм уште ти остана на списокот?

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by aneance » 26 Aug 2014, 12:37

Uste i lena nela ostana ne sum sama
I se nadevam deka ne edna tuku dve trudnici ke imame ovoj mesec

Mili
Нов член
Нов член
Мислења: 89
Придружен: 26 Aug 2014, 10:31
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by Mili » 26 Aug 2014, 15:44

Jas samo sto dobiv, taka da ako otvorite tema za septemvri se prijavuvam prva, a bas se ponadevav ovoj mesec deka ke ima nesto...

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: АВГУСТ месец на летноодморски млади мајки :)

Post by Lena_nela » 27 Aug 2014, 18:33

Еве сум и јас,да не ме мислите (thumbup) Од денес и на мене ми почнаа симптомите,глава ме боли веке цел ден,одвреме на времево јајниците имам бодежи и секој миг ми се чини дека ке ми протече. Инаку немам измерено БТ, а сега и да мерам исто ми се фаќа,бидејќи тоа треба да го правам константно.
Анеанче ти посакувам мила од твоите симптоми да излезе еден bfp
Мили баш ми е жал , но тука е следниот месец,со нови сили,храбро,напред до bfp bfp bfp
Слатка што направи ти??? Беше на лекар??? Ајде те чекаме пиши!!!!

Заклучена

Return to “Архива”