Септември, месец за успешни почетоци

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: Септември, месец за успешни почетоци

Post by kit-kat » 24 Sep 2014, 21:50

Бамби Честито бременост со лесно да ја износиш (con)
Сите кои добиле повеќе среќа нареден месец (bu)
Анеанче и лиљаковапеперутке ве очекуваме со bfp

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Септември, месец за успешни почетоци

Post by Lena_nela » 24 Sep 2014, 22:45

Бамби (rad) (rad) (rad) (rad) (part) (part) (part) со лесно и школска бременост (joy) (joy) (joy)

Purple Butterfly
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 19 Sep 2014, 13:12
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Септември, месец за успешни почетоци

Post by Purple Butterfly » 25 Sep 2014, 16:44

Здраво на сите...Јас денеска мислев дека сум добила кога спиев и се разбудив со тапи болки во стомакот и одам до вц гледам нема ништо.Вчера имав силна главоболка,баш исто кога добивам и едвај ми помина па сега ништо не ми е јасно.Ги имам сите симтоми за добивање а од неа ни трага ни глас.Купив тест а незнам дали сега да го правам или да почекам да ми задоцни.Треба утре да добијам според мојот календар (confus) (confus) (confus) Што ке ме посоветувате?

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Септември, месец за успешни почетоци

Post by SMESKO » 25 Sep 2014, 17:13

Jas bi ti kazala da pocekas,barem uste 2 dena.Mozebi i bi pokazal ako ima nesto no za posigurno podobro e da pocekas,da ne se razocaras za cabe.Mene do sega vo 2 bremenosti nitu eden test ne mi pokaza 2 crti.Duri sega napraviv da vidam samo kako izgledaat (rolll) daj Boze da se raboti za (t3) pa da slavime.

Purple Butterfly
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 19 Sep 2014, 13:12
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Септември, месец за успешни почетоци

Post by Purple Butterfly » 25 Sep 2014, 17:18

Дај боже сите да се израдуваме како тебе и да си бидеме најсреќни (rad) Мислам да почекам до недела па да си го направам тестот се разбира ако ми задоцни.Имајте убав ден

Purple Butterfly
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 19 Sep 2014, 13:12
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Септември, месец за успешни почетоци

Post by Purple Butterfly » 25 Sep 2014, 17:20

aneance wrote:Bambi so lesno da si ja iznosis bremenosta

Lena nela i Mili mn mi e zal zdravje naredniot mesec

Purple butterfly zaedno sme nie dve i daj Boze i dvete da gi vidime dvete crtki i jas voobicaeno kako sekoj meses od debes pocna po malku da me boli stomakot kako za dobivanje a gradite uste pred edna nedela me bolat ama ke vidime za dva dena dali ke dojde vesterkata ili ke se poraduvame malce da zadocni ili pak ic da ne dojde narednive 8 meseci
Како си ти душо?Имаш ли некои симтоми денеска?Дај боже да ни се оствари желбата и да си видиме bfp

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Септември, месец за успешни почетоци

Post by aneance » 25 Sep 2014, 18:02

Za zal denes dobiv eden den porano i ne se nadevav ovoj mesec imavme mn obvrski i nemavme tolku vreme ama naredniov mesec ke se potrudime poveke a na ostanatite im posakuvam mn sreka

Purple Butterfly
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 19 Sep 2014, 13:12
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Септември, месец за успешни почетоци

Post by Purple Butterfly » 25 Sep 2014, 18:16

Aneance многу ми е жал и стискам палци за следниот месец да има бебенце...Многу љубов и се ке биде (pipi)

Purple Butterfly
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 19 Sep 2014, 13:12
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Септември, месец за успешни почетоци

Post by Purple Butterfly » 26 Sep 2014, 17:30

Ништо од мојата бременост,само што добив (sad1) Од прв обид не фати ама се надевам ке бидеме благословени понатака,ќе има следни обиди.... (unsure) (unsure) (unsure)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Септември, месец за успешни почетоци

Post by Peperutka » 26 Sep 2014, 17:46

Бамби (con) (con) (con) (con) колку убава вест (part) (rad) (part)
Со убаво и со лесно да си ја износиш бременоста (big-hug) (big-hug)
Дружи ги другите мешиња во темите за бреемност (smile)
Останатите на списокот да го збогатат крајот на овој месец со bfp

Заклучена

Return to “Архива”