Октомври со благослов за многу нови бремености

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Октомври со благослов за многу нови бремености

Post by anabejbi » 26 Oct 2014, 20:46

Доротеа и тука да ти честитам (rad) (part) (part) (part) (part) (joy) (joy) (joy) dance dance dance имај си лесна и школска бременост за 9 месеци да си се гушкате со (b4) (b4) (bu)

sakambebe
Член
Член
Мислења: 122
Придружен: 09 Feb 2014, 22:37
Му се допанале: 57 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: Октомври со благослов за многу нови бремености

Post by sakambebe » 27 Oct 2014, 14:27

zdravo jas dobiv na 18 pa primav klomifen i sega imam plodni denovi utre sum na folikulometrija pa ke vidime sto bidi bev vo petokot maticnata mi rece deka imam poveke folekuli i deka eden e pogolem nekade 12 bese i deka vo nego imalo jajce kletka taka se gledala i sega utre pak ke odam na merenje za denes mi rece da si imame odnosi uste od sabajle pred da odi mazeto na rab go razbudiv naprajvme edna tura pa sega go cekam da si dojdi od rab i da stapime vo akcija pak (rad)

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Октомври со благослов за многу нови бремености

Post by Maaja » 27 Oct 2014, 14:40

Доротеа (con) и тука (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy)
Сакамбебе вие само бидете вредни, бебушот ќе стигне побрзо од колку што си мислите (racinja)

sakambebe
Член
Член
Мислења: 122
Придружен: 09 Feb 2014, 22:37
Му се допанале: 57 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: Октомври со благослов за многу нови бремености

Post by sakambebe » 27 Oct 2014, 14:49

така е мааја и јас се надевам дека така ќе биде вредни и помалку оптеретени со тоа ќе биде не ќе биде сега или покасно само уживање и се ќе си дојде на свое место тоа што е за нас ќе си дојде еден ден да се надеваме дека господ ќе не дарува !!!!!! (b4) (b4) (b4) (b4) (b4)

Purple Butterfly
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 19 Sep 2014, 13:12
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Октомври со благослов за многу нови бремености

Post by Purple Butterfly » 27 Oct 2014, 16:37

Dorotea честитки и од мене,заедно ке го одиме овој убав пат (part) (part) (part) (part) (part) sakambebe ти ја пуштам цела среќа

Girl
Член
Член
Мислења: 191
Придружен: 26 Feb 2014, 09:01
Му се допанале: 27 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Октомври со благослов за многу нови бремености

Post by Girl » 27 Oct 2014, 18:53

Јухуууу тука имало забава (part) Доротеа, честитки за бременоста (rad) повлечи нога и за другите девојки, само да се редат мешиња (t3)

Martinka
Член
Член
Мислења: 114
Придружен: 16 Apr 2013, 11:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 57 пати

Re: Октомври со благослов за многу нови бремености

Post by Martinka » 29 Oct 2014, 07:54

Јас се бришам од списокот...Доротеа ти посакувам лесна бременост (part) (part)

cvetina
Нов член
Нов член
Мислења: 43
Придружен: 01 Jan 2014, 21:58
Му се допанале: 12 пати
Им се допаднал: 44 пати

Re: Октомври со благослов за многу нови бремености

Post by cvetina » 29 Oct 2014, 20:10

Prijatelki moi dobra vecer :) mozebi me zaboravivte, so ogled na toa sto nemav pisano od mart mesec...oceniv deka moram malku da se relaksiram i da olabavam so opsednatosta na ovaa tema bidejki me pravese prenervozna. Smeniv mnogu raboti vo odnesuvanje i razmisluvanjeto i sum mnogu poopustena od porano :) znam deka mnogu propustiv, sakam da upatam edna grupna cestitka za site novi mami i eden blagoslov za site sto cekaat :) mojata borba prodolzuva od ovoj mesec, odnosno ja pocnav pred nekolku nedeli,taka sto se prijavuvam za nedobivanje za 31 mesecov ili za 1 naredniot :) se nadevam povtorno na dobra (kup) druzba :)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Октомври со благослов за многу нови бремености

Post by RedRose30 » 29 Oct 2014, 22:43

Со среќа Цветина, па ти посакувам свечено затворање на месецов со bfp (t3) (lovet)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Октомври со благослов за многу нови бремености

Post by RedRose30 » 29 Oct 2014, 22:46

Многу ќе ми биде мерак ако друштво ти прави и Кит Кет (rad)

Заклучена

Return to “Архива”