Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by kit-kat » 23 Nov 2014, 13:09

И јас се тргам од списочето.
Вчера си добив.
Со среќа на останатите. (part) да има само bfp

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by anabejbi » 27 Nov 2014, 07:49

Добро утро (coffee) (coffee) (coffee) (coffee)
Кит кет, нека наредниот месец биде твој (bu)
Списокот е следен

Maceto (t3)
Maaja (t3)
Scorpia (t3)

Бебо 24.11
Bobe 29.11
Cvetina 30.11
Belomorka 30.11

sakambebe
Член
Член
Мислења: 122
Придружен: 09 Feb 2014, 22:37
Му се допанале: 57 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by sakambebe » 28 Nov 2014, 15:34

zdravo srcki kako ste jas denes bev na folikulometrija imam eden dominanten folikul okolu 14 i nesto bese ednometriumot mi bese 8.7 a denes mie 10 den od ciklus inace slucajno resiv da ja pregledam tiroidnata zlezda preku krv hormonot go pregledav i izleze deka mie pokacena i ginekologot i doktorot od nuklearna mi rekoja deka mozno e ova preckata da ne mozis da zabremenis i sega primam terapija euterix 50mg pa po tri meseci sum na kontrola a sega bev na klomifen pa ke vidime so ke bidi ke se frlime sega na rab a i maticnata ginekolog mi dade aspirin da pijam ako ima nekoj iskustvo neka pisi ve molam.........pozzz

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by Lena_nela » 28 Nov 2014, 16:43

Здраво и од мене!!! Дојдов да проверам до каде ни се дочекувалките,која е следна да пријави bfp bfp bfp bfp ајде да правиме журка (joy) Бобе ти си следна,утре ќе чекаме да ни пријавиш дека не ти дошла вештерката (thumbsup) па по тебе да ги повлечиш и Беломорка и Цветина
Денес и јас бев на фоликулометрија и кломифенот добро си ја завршил работата,д-р. беше задоволен,имам три добри,големи фолекули 18-19 и еднометриумот околу 8-9 така да ми рече да се фрлиме во акција и чекаме убави резултати (thumbup)
Сакамбебе изгледа наредниов месец двете ке чекаме во истовреме да не ни дојде вештицата (thumbsup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11049
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5844 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by Debora » 28 Nov 2014, 17:40

Лена Нела браво за тебе, што убаво си ги пораснала фоликулите. (rad) Сега нели на ред е благ земјотрес , па да има частачка. (part) (kup)
И останатите, од кога не сме имале некој позитивен тест... мислам дека е време, мириса на позитивни тестови. (brows)
Бобето сигурно пак заглавило со интернетот, ама и него го чекаме трудно. (kup)
А Беломорка ... си знаеме сите што и посауваме... Цветина.... а може има уште некој непишан. (beer)

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by WhiteRose » 28 Nov 2014, 20:33

Здрави девојки (smile)

Јас сум нова, и на 17.11 си добив две цртички на тестот па ви се придружувам и ви посакувам среќа на сите. Деновиве сум 7 гестациска недела а на минатиот преглед бременоста ми доцни една недела веројатно сум била покасно останата така ми рекоа, со се плашам ужасно затоа што на почетокот на годинава имав друга бременост која забрши како blighted ovum...Се надевам кога ќе одам на преглед кон срединава на неделава ќе имаме срценце и малечко душиче :ymblushing:

Поздрав

cvetina
Нов член
Нов член
Мислења: 43
Придружен: 01 Jan 2014, 21:58
Му се допанале: 12 пати
Им се допаднал: 44 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by cvetina » 28 Nov 2014, 20:34

Vi blagodaram sto me mislite milicki (kup) daj boze da ima sto poveke (t3). Jas sitno brojam...i veke me drma trema...se osekam kako da treba da polagam ispit :) se nadevam samo deka nema lazno da mi kasni. Poveke sakam porano da mi dojde, barem da ne mi ostavi prostor da se nadevam...ajde, nema da mislam na toa! Mora da sme pozitvni!
Mesecov vredno rabotevme so mm :) ne za dzabe rekov deka ke si kupam seksi komplet :) nego ako sega ne bide, mora da dvojam finansii i sledniov mesec pak da kupam :) ajde, ke bide!
Ve pozdravuvam milicki, imajte ubava vecer!

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11049
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5844 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by Debora » 28 Nov 2014, 20:47

Бела розо добродојде и честиткиииииии!!!!!! (con) (con) (con) СО лесно да си ја износиш бременоста, минатото е зад тебе, сега се случува нешто сосема ново во твојот стомак, расте новиот живот што го чекаме на свет. (rad) (rad) (rad)
Цветина само позитивно мила, па те чекаме и тебе со двете цртички - реков јас дека мириса на позитивни тестови. (bu)

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by WhiteRose » 28 Nov 2014, 21:32

Благодарам Debora (big-hug)

Сите девојки кои очекуваат позитивни резултати им посакувам многу среќа, чувствувам дека ќе има многу bfp , па сите ќе се радуваме заедно. Само опуштено и уживајте, убави денови доаѓаат.

Поздрав (grupna-gushka)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by SMESKO » 28 Nov 2014, 22:37

WhiteRose (dobr) kako prvo,a kako vtoro (con) za (t3), minatoto ostavi go zad sebe,nie zaedno so tebe se molime srcenceto vo tebe da cuka a i taka ke bide,poinaku nesmee (tongue).I jas imav missed ab pa posle eden ciklus ostanav (t3) i sega sum 35+2 dena.
Vi posakuvam na site so vakvi testovi bfp da se otpisete od noemvriskiot spisok. Neka ima jaki zemjotresi (ttc) (ttc) (ttc) i rezultatite da bidat so po barem edno vakvo (b4)

Заклучена

Return to “Архива”