Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

cvetina
Нов член
Нов член
Мислења: 43
Придружен: 01 Jan 2014, 21:58
Му се допанале: 12 пати
Им се допаднал: 44 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by cvetina » 29 Nov 2014, 17:27

Jas toa sto si pobarav vcera, da ne mi kasni za da ne se nadevam, toa si dobiv denes! Ako e vaka poslusna, aj uste od sega da naracam sledniot mesec ic, ama ic nikako da ne ide! (rp) (rp) moram da se zakanam i so vakvi merki :) ve (kup)
Ke cekam vo ponedelnik da se prijavam ja noviot spisok :)
Na ostatnatite sto cekaat, vi ja pustam seta sreka!

sakambebe
Член
Член
Мислења: 122
Придружен: 09 Feb 2014, 22:37
Му се допанале: 57 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by sakambebe » 29 Nov 2014, 17:30

cestitki za novata trudnicaaaaaaa so lesno da si ja izosis bremenosta...... (part)

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by WhiteRose » 29 Nov 2014, 19:57

Срцки мои, тоа со болките било лажна тревога бубачето сакало да ме исплаши за да одам кај докторката и да го видам за прв пат и да го слушнам неговото срценце. Големи сме дури 4.7 мм (rad)

Ви благодарам девојќи за убавите зборови и подршката. Сите оние што добија овај месец, другиот да не ја видат лошата вештерка и да си добијат bfp. Само опуштено и сакајте се и најбитно не брзајте да станувате од кревет (ttc) уживајте со некоја книга или филмче (thumbsup)

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by Maaja » 29 Nov 2014, 20:41

WhiteRose wrote:Срцки мои, тоа со болките било лажна тревога бубачето сакало да ме исплаши за да одам кај докторката и да го видам за прв пат и да го слушнам неговото срценце. Големи сме дури 4.7 мм (rad)

Ви благодарам девојќи за убавите зборови и подршката. Сите оние што добија овај месец, другиот да не ја видат лошата вештерка и да си добијат bfp. Само опуштено и сакајте се и најбитно не брзајте да станувате од кревет (ttc) уживајте со некоја книга или филмче (thumbsup)
(con) WhiteRose да си имаш лесна бременост (part) (joy) dance

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by anabejbi » 30 Nov 2014, 09:00

Добро утро девојки (smile) еве кафенце (coffee) (coffee) (coffee)
WhiteRose, (rad) го слушнавте срценцето (joy) (joy) (joy) , нека си расте само па за 8-9 м да си се гушкате (smile)
Цветина за (fr) за вештерката, наредниот месец да не се појави (bu)
Денес е последен ден од месецот, очекуваме нови пријавувања bfp да го завршиме како што го почнавме
Кој го отвара наредниот месец?

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by anabejbi » 30 Nov 2014, 09:06

Списочето да не го заборавам (smile)
Maceto (t3)
Maaja (t3)
Scorpia (t3)
WhiteRose (t3)

Бебо 24.11,
Bobe 29.11
Belomorka 30.11

Ни ја нема Бебо а и Бобе не ни се јави сигурно со интернетот има проблем. Тука е и Беломорче, очекуваме денес да ни пријавиш bfp (prayer) (bu)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by RedRose30 » 30 Nov 2014, 10:58

Ајде кој е кандидат за утре? Кој ќе ја отвара декемвриската тема? Домаќинката за ноември ептен се покажа (smile)

sakambebe
Член
Член
Мислења: 122
Придружен: 09 Feb 2014, 22:37
Му се допанале: 57 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by sakambebe » 30 Nov 2014, 15:20

eden predlog od mene taa prva sto prijavi dve crtki neka bide domakinka za dekemvri i neka ja otvori temava pa neka ne zavlece i nas.....sto velitee...... (rad)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by Maceto » 30 Nov 2014, 20:12

Девојки мои со среќа на сите нови трудници (joy) (joy) (joy) и уште да ни пријават девојките кои ги чекаме за bfp .Многу успех во наредниот месец на сите што си ги очекуваат своите bfp bfp Еве јас како прва на списочето на овој месец со bfp отворив ново списоче за Декември (joy) (joy) Ајде да си се запишете мили мои со позитивни мисли и позитивни тестови во Декември (bu) (bu) (bu) (grupna-gushka)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: Нови трудници во месец НОЕМВРИ

Post by kit-kat » 01 Dec 2014, 14:24

Тука ги чекаме Беломорче Бобе и Бебо.
До вечер ако ги нема затвараме тема па чекаме bfp во новиот декемвриски список.

Заклучена

Return to “Архива”