ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by Branka » 20 Dec 2014, 23:22

Mili jas ovulacijata ja osekam epten po mnogu simptomi. Znam deka po aptekive imalo i testovi za ovulacija pa ne e loso da si prasas :) Sakambebe rano ti e za test pocekaj bar uste 3-4 dena za da ne ti pokaze lazen rezultat :)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by Debora » 20 Dec 2014, 23:22

Сакам бебе можеш, многу среќа утре сабајле да бидеш најсреќна на свет. (big-hug)

sakambebe
Член
Член
Мислења: 122
Придружен: 09 Feb 2014, 22:37
Му се допанале: 57 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by sakambebe » 20 Dec 2014, 23:30

pa imam eden test doma pisuva deka kazuva samo po eden den na kasnenje.......si velam da go probam da vidime sto ke pokazi i posle toa vremeto ke pokazi dali navistina e tocen ili ne....neznam se dvoumam dali da cekam ili da si ja probam srekata utre..... (scratch)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by Branka » 20 Dec 2014, 23:36

Pa probaj si ja srekata cim taka pisuva na testot :) Znam kako ti e i jas minatiot mesec bev nestrpliva i go napraviv odma prviot den. Taka da napravi si go utre i pisi kako stojat crtkite :)

sakambebe
Член
Член
Мислења: 122
Придружен: 09 Feb 2014, 22:37
Му се допанале: 57 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by sakambebe » 20 Dec 2014, 23:38

i sto pokazaa crtkite kaj tebe....???? ajde ke ve izvestam sto ke bide (thumbup) se nadevam bfp

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by Branka » 20 Dec 2014, 23:47

Samo edna i naredniot den dobiv :(( Sega sum nedela dena pred dobivanje, pa kaj i da e i jas ke kupuvam test :) Toj mi bese prv test sto sum go kupila duri ne ni znam kako se vikase :) Ti posakuvam dve crtkiiii :))

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by eri » 21 Dec 2014, 18:19

Z dravo devojkii se nadevam site koi ste zapisani ovoj mesec so (t3) da ja napustat temat (rad) .Jas poradi golemite obvrski ne se zapisav na spisokot mislev nema sansi ovoj mesec.Deneska trebase da dobijam no ne dobiv od vcera pocnav da custvuvam napnati gradi a veke nekolku noki koga legnuvam da spijam custvuvam kako da nemam sdiv i kako srceto brzo da me bie.Deneska custvuvam strasni vrtoglavici kakp da mi vrie nesto vo glavata mi vrti a pritiaok izmeriv super mie .I pak ovie simptomi gi imam cesto a izleguva nisto.Pred dve nedeli na gakite dva dena imam kako kaveavo i bidejki prethodinot mesec mi kasnese 10 dena maticnata meprati na bhcg i ki izleze negativno no posle 4 dena od analizata edna vecer imav strasni bolki vo stomakot i nozete i sabajle koga se rabudiv imav pak kafeano.Sto mislite dali e mozno da sum ostanala bremena poslr analizata sto ja napraviv togas...

hrizantema
Домашен член
Домашен член
Мислења: 516
Придружен: 01 Nov 2013, 11:44
Му се допанале: 150 пати
Им се допаднал: 252 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by hrizantema » 21 Dec 2014, 19:17

Епа женски многу трудници се исчистија од списокот овој месец ,ајде темата за трудници да се наполни со нови мешиња,еве ние ви го отстапуваме на вас местото dance (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by sweety » 23 Dec 2014, 09:01

Сакамбебе ни ја нема да не извести се надевам дека има убави вести па од славење ја нема да ни пише, јас да се пријавам дека суште не сум добила денес 5 ден како ми касне се надевам на новогодишно пкатече од дедо Боже

draga^^
Член
Член
Мислења: 119
Придружен: 18 Oct 2014, 14:00
Му се допанале: 29 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by draga^^ » 23 Dec 2014, 13:25

аииии cлатка cе надевам нема да добиеш и во наредните девет меcеци.ајде и cакам бебе да каже убави веcти и да cе cпремаме за ЖУРКААААА.ајде друшки израдувајте не

Заклучена

Return to “Архива”