ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by Lena_nela » 23 Dec 2014, 16:33

Ајде деојки предновогодишни журки да има овде со bfp bfp bfp bfp
Сакамбебе каде си,нестрпливи сме (thumbsup)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by Branka » 23 Dec 2014, 18:24

Ajdeeee samo ubaviniii i mnooogu bebinjaaa :))

sakambebe
Член
Член
Мислења: 122
Придружен: 09 Feb 2014, 22:37
Му се допанале: 57 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by sakambebe » 23 Dec 2014, 23:07

dushicki me nema oti se razocarav napraviv test ama negativen a nemam uste dobieno doktorkata mi rece da poceka 7do10dena ako ne dobijam na eho da odam eve denes 3 den kaj sto mi kasni a i jas isto taka celo vreme imav kafeav iscedok na 20 trebase da dobijam a na 19 vecerta imav kafeav iscedok i nisto posle i pred toa imav nekolku dena taka ama eve vesterkata uste ja nema i nemam nekoj simptomi......ostanuva da vidime sega........za nekolku dena uffffff izmorena sum vise puknav od nervi (rp)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by sweety » 24 Dec 2014, 09:00

Nisto jas dobiv sinoke dodeka se pofaliv deka mi kasn me fatija bolki i dobiv pa sega ke zakazam za hsg i vo petok mi se pogodi 3 den od ciklusot da ispitam hormoni,neli posle 18 h. se smeta deka denes mi e prv den

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by Vesela » 25 Dec 2014, 11:36

Само да кажам една работа. На ФБ има некоја апликација ( зезанција) демек што те чека во 2015. И мене ми пишување: Оваа година ќе биде среќна за Вас, ќе станете родител (brows) . Ај да видиме, дали следната година ќе се запишам овде со bfp .
Поздрав (big-hug)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by Maceto » 25 Dec 2014, 19:02

Девојки мои најмили како сте ми (bu) (bu) Нешто не гледам дека имаме bfp bfp и баш ми е (ner) (ner) Се надевам дека новата година ќе ви биде на сите исполнета со многу bfp bfp и со убави и лесни бремености dance dance Секако имаме време до 31.12 може и ќе се појави некоја (t3) Големи (grupna-gushka)

cvetina
Нов член
Нов член
Мислења: 43
Придружен: 01 Jan 2014, 21:58
Му се допанале: 12 пати
Им се допаднал: 44 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by cvetina » 25 Dec 2014, 22:54

E pa taka drugarki moi, kako sto najaviv jas deka bitkata e uzgubena, taka i bidna! Ama znaev ovoj mesec deka nema nisto. Ne sum ic razocarana! So novi sili slednata godina :) ovoj mesec objavuvam seriozna borba protiv vesterki (rp)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by Lena_nela » 26 Dec 2014, 17:23

Цветина ова нека и е последен пат на вештерката што ти доаѓа,од другиот месец да ги броиме неделите до 36 (thumbsup)
Инаку јас вчера бев на гин. и кломофенот си ја завршил раб. добро ми реагирале јајниците имам 5 фолекули од кои еден е 24,други два 18 и уште два по 13-14 ,е сега утре треба повторно да одам да видиме дали се пукнати,ако не ке ми стават инекција и ке треба напорно да се работ (ttc) како и досега (tongue) само вредно девојки и Јануари сакам да биде исполнет со bfp bfp bfp .

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by Branka » 27 Dec 2014, 16:43

Za sto gi piete Klomifenot. Ako se za polesno zabremenuvenje daj kazete i jas da pocnam :)) Jas sum samo na metformin momentalno :)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ДЕКЕМВРИ-Месец со најмногу предновогодишни трудници

Post by Lena_nela » 27 Dec 2014, 18:27

Branka wrote:Za sto gi piete Klomifenot. Ako se za polesno zabremenuvenje daj kazete i jas da pocnam :)) Jas sum samo na metformin momentalno :)
Бранка кломифенот подпомага околу создавањето на фолекули,но сепак тоа мора да ти ги даде гинеколог и да те следи за време на плодните денов,зашто може од нив да се појават и цисти.

Заклучена

Return to “Архива”