Јануари магичен месец со многу мешиња

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Јануари магичен месец со многу мешиња

Post by sweety » 21 Jan 2015, 12:41

Ванила скај нема разчарување како велат кога најамлку се надеваш тогаш, може токму е овој месец и од еднаш знае да се фати (big-hug)

cvetina
Нов член
Нов член
Мислења: 43
Придружен: 01 Jan 2014, 21:58
Му се допанале: 12 пати
Им се допаднал: 44 пати

Re: Јануари магичен месец со многу мешиња

Post by cvetina » 21 Jan 2015, 17:16

Posle 2 dena docnenje, se odjavuvam so negativni rezultati...pokraj toa ova bese mnogu los mesec za mene, mnogu se razbolev, pritisok visok, tahikardija, tempetatura...ke ima li sonce za mene nekogas?
! Na tolku teski lekovi, mozebi e i podobro vaka...tazna sum sepak. Vo fevruari ne se zapisuvam, ne se nadevam veke odnapred na nisto! :( :(
Site koi cekate, od srce vi posakuvam dve crtki :)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Јануари магичен месец со многу мешиња

Post by Branka » 21 Jan 2015, 17:45

Cvetina bez razocaruvanje mila. I sama vikas deka ti bil tezok mesecot si bila bolna... Sega ovoj mesec opusti se ne misli na bebe i toa samo ke si dojde koga ke saka :) Kolku vreme se obiduvate i dali imate nekakov problem so tvojot soprug? Mozebi sledniot mesec ke bide tvojot najsreken :-*

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Јануари магичен месец со многу мешиња

Post by sweety » 22 Jan 2015, 08:16

(comp) ќе се караме што е ова нема ниедна трудница сите се отпишавте, значи јас сум следна, ама имам и менструални болки мислам дека ќе добијам ама додека не ја видам (rw2) не се откажувам ете така да си знае

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Јануари магичен месец со многу мешиња

Post by Branka » 22 Jan 2015, 10:35

Sweety eve jas ne se otkazuvam ne se sekiraj ne si sama :-*

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Јануари магичен месец со многу мешиња

Post by Lena_nela » 22 Jan 2015, 14:47

Цветина мила не се разочарувај,еве и јас овој месец се надевав (t3) зашто бев на терапија и со инекција,нобаш после плодните денови се разболев со лекови и искрено и посакував да не останам бремена баш кога сум болна,затоа одиме понатаму Фебруар е време за парење (rolll) нема откажување (thumbup)
Слатка ајде мила стискам палци за тебе,биди првата трудница овој месец (lovet)

Mili
Нов член
Нов член
Мислења: 89
Придружен: 26 Aug 2014, 10:31
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Јануари магичен месец со многу мешиња

Post by Mili » 24 Jan 2015, 18:28

Devojki samo ne gubete nadez, nadezta posledna umira (smile)

Rabotete si na slucajot, jas pocnav so nadez da ne dobijam sledniot (rad)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Јануари магичен месец со многу мешиња

Post by sweety » 24 Jan 2015, 19:37

Uste tuka da pisam seuste ja nema na momenti osekam ke dobijam pa denes ne da me fati nekoja nervoza sklet, I tezina imam na zeludnikot mi se gadese I vcera I denes nekolku raboti sto apnav se mi gorci vo ustata ke vidime ke pokaze vremeto

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Јануари магичен месец со многу мешиња

Post by maried » 24 Jan 2015, 20:00

На овој ден пред 2 години си ги видов моите две цртички, сега дома имам една принцеза, радост моја, живот мој.
На сите дочекувателки ви го пожелувам истото ;-)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Јануари магичен месец со многу мешиња

Post by Branka » 25 Jan 2015, 00:39

Sweety stiskam palci za tebe milicka. Ti si se prijavila na 24 za NE dobivanje :) Kupi si test :-*

Заклучена

Return to “Архива”