Фебруари љубовен месец со мнооогу мешиња

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Фебруари љубовен месец со мнооогу мешиња

Post by maried » 28 Feb 2015, 21:58

Жено ТРУДНА СИ (part) (part) (part) (part)
Честиткиии!!! Повтори го со Shure Chek !!!

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Фебруари љубовен месец со мнооогу мешиња

Post by sunshine_2012 » 28 Feb 2015, 22:15

Свитии јас мислам дека си трудна. а менструалните болки се нормални на почетокот. јас дури уште имам менструални болки и ке ми потече малку секрет и право трчам да видам да не сум добила. Ја би ти препорачила да се пазеш да се се преморуваш, кога ке осетиш болка испиј чаша вода и легни на левата страна одмори. Одмарај повеке овие денови, додека да се намалат тие менструални болки. (part) (part) (part) Господ да те благослове тебе и твоето бебе во утробата. рано е да одеш на ехо немој да брзаш. направи тест повторпат за да ти се потврди на тебе и на тм. и уште еден совет УЖИВАЈ.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11049
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5844 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Фебруари љубовен месец со мнооогу мешиња

Post by Debora » 28 Feb 2015, 22:33

Слаткаааааааааааааааааааааа (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad)
Честиткииииииииии!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Со лесно да си ја износиш цела бременост. (part) (part) (part)
(jmp) (jmp) (jmp)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Фебруари љубовен месец со мнооогу мешиња

Post by Peperutka » 28 Feb 2015, 23:09

Slatka i jas od moite dve vtori bledi crti imam dve sincinja (pipi)
Bremena si,radivaj se,bas nekade procitav mislam deka bese za tebe, pocnuvas so postapkata za IVF,e ova ti dojde vo prav moment (big-hug)
(part) (con) So srekja,so lesno i ubavo da si ja pomines bremenosta (rad) (part) Mnogu ubav zavrsetok na mesecov (smile)

b bebe
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 11 Mar 2013, 18:45
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Фебруари љубовен месец со мнооогу мешиња

Post by b bebe » 01 Mar 2015, 06:34

swetty, BREMENA SI, tuku taka testot ne bi pokazal crtka, ne te ubeduvam no nema potreba da se razgovara za testot, i uste eden da kupis pak ke bide istoto, ako ne te drzi mesto ima privatni labaratorii i ke se potvrdi bremenosta, so sreka ponatamu vo nea i cuvaj se, ova vednas prijavi go na ginekolog ne cekaj, so sreka

draga^^
Член
Член
Мислења: 119
Придружен: 18 Oct 2014, 14:00
Му се допанале: 29 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Фебруари љубовен месец со мнооогу мешиња

Post by draga^^ » 01 Mar 2015, 08:11

cestitki slatka.mnogu se raduvam za tebe. so lesno bremenosta a na kraj so dve bebcinja vo race (kup)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Фебруари љубовен месец со мнооогу мешиња

Post by sweety » 01 Mar 2015, 09:45

Леле женичи ми се насoлзија очитекога ги прочитав вашите жеститкиlove5) утрово направив нов ајде демек поскап е пак има втора линија ама уште побледа е , јас си велам туку така не појавува втората црта, ,ајде ќе си почекам јас неколку дена за нов тест, ако во меѓувреме добијам не се разочарувам оти во фрижидер имам цел рафт со инекции,цела недела пијам фолна киселина (piggy) ве (l2) (l2) (l2) (grupna-gushka)

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: Фебруари љубовен месец со мнооогу мешиња

Post by Neda_Jovan » 01 Mar 2015, 10:47

Sweety so lesno bremenosta mila. Cuvaj se i samo pozitivno

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Фебруари љубовен месец со мнооогу мешиња

Post by sweety » 01 Mar 2015, 12:42

Zenicki jas dobiv izgleda testovite ne se tocni (comp) dzvonev na klinika denes ne rabotat no imase sestra koja e dezurna za itno I kazav deka dobiv utre vo osum da odam na eho I pocnuvam so inekcii ke gi ponesam testovite pa neka gi vidat pa ako treba I preku krc kw proveram, se izvinuvam za zbrkata sto ja mapraviv (fr) (fr) (fr) (stomp) (stomp)

draga^^
Член
Член
Мислења: 119
Придружен: 18 Oct 2014, 14:00
Му се допанале: 29 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Фебруари љубовен месец со мнооогу мешиња

Post by draga^^ » 01 Mar 2015, 12:54

ne se razocaruvaj mila. se ke bide vo red.samo pozitivno i glavata gore (kup)

Заклучена

Return to “Архива”