МАРТ - месец на многу нови мешиња

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Заклучена
Lilii
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 12 Mar 2015, 13:23
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 1 time

Re: МАРТ - месец на многу нови мешиња

Post by Lilii » 12 Mar 2015, 14:09

Здраво Женички,

Нова сум тука и јас чекам bfp овој месец.Држам срека за сите да се радуваме заедно (love5)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: МАРТ - месец на многу нови мешиња

Post by Branka » 12 Mar 2015, 19:35

Jas ovoj mesec ne se nadevam mnogu. Maz mi ja shina nogata i nemevme odnosi ovie denovi koi mi bea plodni. Denes imavme ama mislam deka ovulacijata veke mi pominala. Vi drzam sreka na site :-*

Fiona
Редовен член
Редовен член
Мислења: 324
Придружен: 13 Jul 2012, 12:56
Location: Скопје
Му се допанале: 35 пати
Им се допаднал: 137 пати

Re: МАРТ - месец на многу нови мешиња

Post by Fiona » 15 Mar 2015, 13:21

Весничка ? bfp (part) (part)
Ајде израдувај не (racinja)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: МАРТ - месец на многу нови мешиња

Post by kit-kat » 19 Mar 2015, 08:54

До каде сте?
Изгледа затишје пред бура има (part) (part) (part)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: МАРТ - месец на многу нови мешиња

Post by aneance » 19 Mar 2015, 14:47

Mi zemaa mikrobioloski brisevi bidejki pred dva meseci pravev samo pap i vo ponedelnik treba i mokraca da odnesam i da gi zemam rezultatite od brisevite
Me gledase na eho i mi kaza deka imam nad 5 folekuli i na desniot imam vodecki od 17mm i mi dadoa inekcija pregnil i ni rekoa ovie denovi da bideme aktivni.A pred dva meseci koga bev, bev na 9den od ciklusot i vodeckiot folekul bese 15mm a denes mi e 10 den i mi e 17mm
Za spermogramot rece deka e ureden samo malku bil gust
I neznam dali od pregnilot ke ima nekoi rezultati dali ke ja zgolemi sansata za da ostanam bremena ke vidime
I mi rece dokolku mi kasni test da pravam a ako dobijam tretiot den da odam da ispitam hormoni i da ve prasam dali se racuna denot koga ke dobijam ili utreto e prv den od ciklusot i vo koj period od denot se pravi ili nema vrska toa

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: МАРТ - месец на многу нови мешиња

Post by sweety » 19 Mar 2015, 15:18

Aneance gasi kompjuterot I uzivaj so mt (ttc) (ttc) (ttc) I za dve nedeli bfp, prv den se smeta toj den ako dobies pred 18 casot , a pokasno ako e smeta za nulta I od utredredenta se racuna kako prvi, jas sekogas nautro sum idela za ispituvanje (a2)

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: МАРТ - месец на многу нови мешиња

Post by milena15 » 19 Mar 2015, 23:00

јас имам некои болки во стомакот и розенкав исцедок ептен малце, а денес ми е 20 ти ден од циклус ептен ќе е рано ако добијам (sad1) овој месец ич не ни очекувам да има нешто зашто имавме само два пати , мм не беше дома, кога беше лечевме кандида (unsure) вчера правев брисеви па малце лошо ми го стави спекулумот докторкава и ми потече крв се надевам ова розевово од тоа е, ептен е рано да добијам (cry1)

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: МАРТ - месец на многу нови мешиња

Post by milena15 » 20 Mar 2015, 15:02

бришете ме добив (sad1) (sad1) и тоа ептен рано, сигурно од зголемената доза на спиронолактон ми се скрати циклусот аман до кога веќе (sad1)

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: МАРТ - месец на многу нови мешиња

Post by WhiteRose » 20 Mar 2015, 15:47

aneance wrote:Mi zemaa mikrobioloski brisevi bidejki pred dva meseci pravev samo pap i vo ponedelnik treba i mokraca da odnesam i da gi zemam rezultatite od brisevite
Me gledase na eho i mi kaza deka imam nad 5 folekuli i na desniot imam vodecki od 17mm i mi dadoa inekcija pregnil i ni rekoa ovie denovi da bideme aktivni.A pred dva meseci koga bev, bev na 9den od ciklusot i vodeckiot folekul bese 15mm a denes mi e 10 den i mi e 17mm
Za spermogramot rece deka e ureden samo malku bil gust
I neznam dali od pregnilot ke ima nekoi rezultati dali ke ja zgolemi sansata za da ostanam bremena ke vidime
I mi rece dokolku mi kasni test da pravam a ako dobijam tretiot den da odam da ispitam hormoni i da ve prasam dali se racuna denot koga ke dobijam ili utreto e prv den od ciklusot i vo koj period od denot se pravi ili nema vrska toa
Aneance koga odev jas da ispituvam hormoni a se slucilo da ispituvam poveke pati...doktorkata mi naglasi deka e bitno krvta da mi ja izvadat od 9 do 9 i pol, valjda nekoj hormon togas e najizrazen. Ne prasav zosto, koj i kako. Rasprasajse ako imas nekoj koj moze da ti kaze potonco ako ne odi toa vreme, nema shteta. Pozdrav i sekoe dobro.

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: МАРТ - месец на многу нови мешиња

Post by aneance » 20 Mar 2015, 16:10

Фала white rose дај Боже да не треба да испитувам т.е да не добијам наредни 9месеци
Ако добијам ќе се јавам и ќе прашам за секој случај
Незнам дали е од прегнилов долниов дел на стомакот ме сече, двата јајника ме болат и кичмата ме штрека и ме тера на повраќање

Заклучена

Return to “Архива”