Априлски трудници

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Априлски трудници

Post by sweety » 28 Apr 2015, 13:21

Branka wrote:Milickii mene mi e 32 den sto znaci deka den-dva mi kasni. I denes nema sansi da dobijam posto sabajlevo pak BT mi bese 36'8 :) Vozbudena sum nekako :) (rad)
Бранка секако дека има шанси bfp bfp (jmp)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Априлски трудници

Post by happiness » 28 Apr 2015, 14:58

lena nela (part) (part) (part) (part) (part) (part)
cestito bremenosta (rad) da si imash skolska i lesna bremenost za 9 meseci da jademe mekici za prekrasno bebence (joy) (joy) (joy)

vi cestitam i na drugite trudnici (con) ke ima polni temi vo trudnicki muabeti (love5)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Априлски трудници

Post by Branka » 28 Apr 2015, 16:34

Tukusto napraviv test. Negativen e. Poveke sreka nareden mesec :)

pepuvce
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 02 Mar 2015, 15:12

Re: Априлски трудници

Post by pepuvce » 28 Apr 2015, 17:31

Mozebi ti e prerano ne se razocaruvaj .Napravi so utrinskata mokraca taka ke bides posigurna Probaj utre.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Априлски трудници

Post by sweety » 28 Apr 2015, 17:45

Бранка не се разчарувај значи најубаво е со утринска мокрача сеуште е рано ти касне само два-три дена, без нервози што ако си (t3) му правиш стрес на (b4) (big-hug)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Априлски трудници

Post by Branka » 28 Apr 2015, 19:03

Mozebi e rano samo den-dva mi kasni. Pravev od toj test sto e za preku cel den da se detektira bremenost. Kako i da e ke vi pisam (kup)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Априлски трудници

Post by Lena_nela » 28 Apr 2015, 22:06

Бранка јас кога го направив првиот тест после 4 дена каснење ,едвај,ама едвај се гледаше втората црта(значи требаше на светлост да ја гледам и добро да се загледа човек па да ја примети) така да не се разочарувај,додека не ти дојде менст. има надеж,повтори го тестот за два - три дена и обавезно од сабајле.

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Априлски трудници

Post by borjana » 28 Apr 2015, 23:10

lela nela mn me izraduva so lesno.ti pustam mnogu sreka (joy) . branka ne se razocaruvaj mene 4 testovi po red minatiot pat mi pokazaa negativen test pa ispadna seka sum, ama ne ispadna nisto zaso me napadna sipanica rubeola.mn e ranoo testovite pokazuvaat duri po 12 denovi.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Априлски трудници

Post by Lejla7 » 29 Apr 2015, 09:03

Lena Nela, cestitki od se srce (rad) (rad) (rad) (jmp) (part) dance

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Априлски трудници

Post by sunshine_2012 » 29 Apr 2015, 15:07

Лена Нела честито (t3) со лесно да си ја износеш, без маки. (big-hug)

Заклучена

Return to “Архива”