Мај - пролетен месец со многу мешиња

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Мај - пролетен месец со многу мешиња

Post by Peperutka » 10 May 2015, 17:49

Ама е исполнет списокот за крајот на месецот,тогаш очекуваме многу bfp (bfp) и славењеееееее (rad) (part)

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Мај - пролетен месец со многу мешиња

Post by milena15 » 11 May 2015, 17:10

Јас да си сменам дата , инсеминацијата ја правиме во четврток што значи тест на 29.05. Освен ако не издржам па направам и порано ама ќе се пишам тогаш. (laugh1)

Весела 19.05
Фиона 22.05
Бранка 29.05
Цветина 29.05
Борјана 29.05
Милена 29.05
Анеанче 31.05

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Мај - пролетен месец со многу мешиња

Post by aneance » 11 May 2015, 18:06

Јас денес се јавив да закажам кај петановски ама нема да биде тука во четврток и петок а слободен термин има на 21а мене во четврток ми е 11ден и минатиот пат кога бев беше 11ден и фолекулот ми беше 17мм , се јавив кај сестрата ми рече во четврток да одам кај хаџи лега на преглед и он изгледа ќе ми прави инсеминација и ќе каже кој ден ќе ми прават
Како и да е за тест ќе си почекам ,на 29 идеме во грција а на 5 се враќаме ако не добијам додека се вратиме
Ќе видиме во четврток што ќе каже и кога ќе правам инсеминација и кога може тест да правам

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Мај - пролетен месец со многу мешиња

Post by aneance » 11 May 2015, 21:55

Милена каде ќе правиш инсеминација?

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Мај - пролетен месец со многу мешиња

Post by milena15 » 13 May 2015, 14:16

aneance wrote:Милена каде ќе правиш инсеминација?
Во систина ќе правам.

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Мај - пролетен месец со многу мешиња

Post by aneance » 13 May 2015, 19:41

Милена нека ни е со среќа и на двете (smile) и се надевам од прва ќе ни успее
Јас утре сум на преглед да видиме колку и колкави фолекулчиња има и кога ќе ми ја прават инсеминацијата

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Мај - пролетен месец со многу мешиња

Post by happiness » 13 May 2015, 20:33

aneance i milena15 vi posakuvam uspeshna inseminacija, i na drugite sovoj mesec da si gi vidite svoite bfp (kup)

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Мај - пролетен месец со многу мешиња

Post by milena15 » 13 May 2015, 20:42

Ви благодарам, дај боже да ни успее од прва и заедно да се радуваме dance Јас имам само едно фоликулче доста големко уште на 8 ден ми беше и немаше време да се чекаат другите помали да пораснат. Со господ напред да си ги видиме месецов bfp (love5)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Мај - пролетен месец со многу мешиња

Post by sweety » 14 May 2015, 13:04

Анеанче ако не се лажам денес си ан преглед ,те чекаме со убави вести,Милена за две недели и кај двете да славиме со bfp bfp bfp , а исто ги чекаме сите на списокот да ни пријават bfp bfp ,осечам дека убаво ќе го завршиме месецот (part) (part) (t3) (t3)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Мај - пролетен месец со многу мешиња

Post by aneance » 14 May 2015, 16:41

Само што стигнав дома
Имам еден голем фолекул 23 или 24мм беше др рече дека нема потреба за прегнил инекција ама ми е страв да не пукне пред да ми ја прават инсеминацијата
Утре околу 10 мм ќе остави сперма и после 2саати ќе ми прават
Ендометриумот ми е здебелен задоволен беше др па утре со Господ напред се надевам се ќе биде во ред и ќе биде од прва
Милена како помина денес те мислам ајде и двете да за 2 недели да се радуваме

Заклучена

Return to “Архива”