ЈУНСКИ МЕШИЊА = ЗИМСКИ БЕБИЊА

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ЈУНСКИ МЕШИЊА = ЗИМСКИ БЕБИЊА

Post by Lena_nela » 23 Jun 2015, 17:35

Borjana,jas posle 4 dena od docnenje napraviv test i vtorata linija edvaj se gledase,mozev da ja vidam samo na svetlina,taka da ne se sekiraj ako ja ima za dva-tri dena ke ja vidis poubavo (thumbsup)
Branka te cekame i tebe so bfp

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЈУНСКИ МЕШИЊА = ЗИМСКИ БЕБИЊА

Post by borjana » 23 Jun 2015, 20:40

јас уште немам добиено но ми текна нешто друго... минатиот пат имав проблеми со бледо розеви крварења хематом и мртов плод, мене сигурно ќе ми треба терапија за поддршка кога е најсоодветно да отидам на доктор? не дека ќе биде пак така, ама пусти страв....

Strelce
Член
Член
Мислења: 169
Придружен: 18 Mar 2014, 00:20
Му се допанале: 19 пати
Им се допаднал: 39 пати

Re: ЈУНСКИ МЕШИЊА = ЗИМСКИ БЕБИЊА

Post by Strelce » 23 Jun 2015, 21:05

Борјана ти можеш уште утре да си закажеш на гинеколог,чисто да си бидеш мирна.Мене ми дадоа утрогестан вагиналитети,ама тие се ставаат од 16-ти ден,на тебе може ке ти дадат нешто друго ако има потреба.Мене па нешто друго ме интересира,колку време треба да помине од примањето на Прегнил 5000?На 11 јуни ја примив јас а на 27-ми не треба да добијам,па ме интересира да не случајно ми излезе тестот лажно позитивен.Поздравче женички и посакувам темава да ја затвориме со најмалку три трудници (grupna-gushka)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЈУНСКИ МЕШИЊА = ЗИМСКИ БЕБИЊА

Post by borjana » 23 Jun 2015, 21:14

никогаш не сум примала прегнил но како што имам читано мислам дека има шанси да дадат лажен позитивен тест, а јас и без да знам дали сум трудна или не ги ставав утрогестан преку еден ден за во случај да сум да сум покриена ах жена будала све ке направам само да е во ред. тебе мила рано ти е за тест. (a2)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ЈУНСКИ МЕШИЊА = ЗИМСКИ БЕБИЊА

Post by Lena_nela » 23 Jun 2015, 21:58

Borjana,aj otidi si do ginek. Nemoj na svoja raka da stavas i zemas tableti,jas na pocetok omav nekakov iscedok(kafeavo,roze) i dr.mi dade dabroston, sega se e ok i seuste gi pijam.

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЈУНСКИ МЕШИЊА = ЗИМСКИ БЕБИЊА

Post by borjana » 23 Jun 2015, 22:29

во право си драгичка, ке идам па ке ве известам

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЈУНСКИ МЕШИЊА = ЗИМСКИ БЕБИЊА

Post by borjana » 24 Jun 2015, 08:55

Женички јас добив првпат у живот на 30 ден.последна да дум што добива вие да не добиете. Јули не се откажувам

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11049
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5844 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: ЈУНСКИ МЕШИЊА = ЗИМСКИ БЕБИЊА

Post by Debora » 24 Jun 2015, 08:58

Баш ми е жал, ама ти си Борјана - борец и нема да се разочараш. Еве го јули. (a2)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЈУНСКИ МЕШИЊА = ЗИМСКИ БЕБИЊА

Post by aneance » 24 Jun 2015, 09:15

Борјана нема откажување, наредниот месец ќе биде (big-hug)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ЈУНСКИ МЕШИЊА = ЗИМСКИ БЕБИЊА

Post by sweety » 24 Jun 2015, 10:05

borjana nema otkazuvanje dodeka ne gi vidite bfp nema predavanje (a2)

Заклучена

Return to “Архива”