ОКТОМВРИ МЕСЕЦ НА МНОГУ ТРУДНИЦИ!!!

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ОКТОМВРИ МЕСЕЦ НА МНОГУ ТРУДНИЦИ!!!

Post by borjana » 09 Oct 2015, 18:50

фала ви многу на сите и сите да си добиеме тоа што си сакаме е тогаш стварно ќе сум среќна.нашите желби се духовни и скромни сите сакаме бебе и здравје на нашите деца. Разбрав дека октомври и ноември се најплодни месеци. Нека не изненади октомври сите што чекаме две линии

Strelce
Член
Член
Мислења: 169
Придружен: 18 Mar 2014, 00:20
Му се допанале: 19 пати
Им се допаднал: 39 пати

Re: ОКТОМВРИ МЕСЕЦ НА МНОГУ ТРУДНИЦИ!!!

Post by Strelce » 10 Oct 2015, 00:08

Борјана посакувам месецов да си ги видиш bfp а и сите кои ке се пријават за недобивање.Јас месецов не се пријавувам зошто ке правам хсг,здравје нареден месец.Поздрав женички (big-hug)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ОКТОМВРИ МЕСЕЦ НА МНОГУ ТРУДНИЦИ!!!

Post by aneance » 10 Oct 2015, 12:46

Еве и јас да се пријавам, ама градиве уште од понеделникот ми се надувани како балон а треба на 19 да добијам

Анеанче 19.10
Борјана 28.10

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ОКТОМВРИ МЕСЕЦ НА МНОГУ ТРУДНИЦИ!!!

Post by sweety » 10 Oct 2015, 15:02

Најсреќен роденден Борјана оваа година да го добиеш најубавиот роденденски поклон bfp bfp bfp ,Анеанче со среќа и на останатите дочекувалки

b bebe
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 11 Mar 2013, 18:45
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: ОКТОМВРИ МЕСЕЦ НА МНОГУ ТРУДНИЦИ!!!

Post by b bebe » 10 Oct 2015, 15:57

 ! Message from: Пеперутка
Пишуваме кирилица
I jas da se prijavam na kraj na mesec, ajde i mene neka mi bide rodendenski podarok

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ОКТОМВРИ МЕСЕЦ НА МНОГУ ТРУДНИЦИ!!!

Post by Lena_nela » 15 Oct 2015, 18:53

До каде ни е списокот:

Анеанче 19.10
Борјана 28.10
Б.Бебе на крај на месец (од прилика да ни кажеш датум)

Ајде чекаме bfp bfp bfp
Анеанче понеделник чекаме прва да ни пријавиш bfp

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: ОКТОМВРИ МЕСЕЦ НА МНОГУ ТРУДНИЦИ!!!

Post by Vesela » 16 Oct 2015, 13:16

Не дека очекував овој месец нешто да ме израдува, ама да се пишам дека вчера добив.
Се надевам дека можеби следниот месец ќе биде, ама и надежда полека ме напушта. Врват годините, разговарав со мм за инвитро , ама тој не сака да слушне за тоа. Некако има некој негативен став дека тоа подразбира агресивна хомонална терапија за жената, прочитал дека тоа носси и ризици за здравјето на жената и не сака воопшто да се нафатиме на тоа. А без него неможам нели (laugh1) (laugh1) .
Немам веќе сила да се објаснувам, докажувам дека илјадници луѓе го поминуваат тој патама тоа е,.....ако биде нека биде, ако не да е жив и здрав синко.
Арно, ама надежда последна умира, затоа се надевам дека можеби ќе биде............

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ОКТОМВРИ МЕСЕЦ НА МНОГУ ТРУДНИЦИ!!!

Post by Lena_nela » 16 Oct 2015, 13:28

Весела (big-hug) како што кажа мила надежта последна умира,а најмалку кога очекуваш тоа ке се случи (racinja) Можеби муабетов не е за овде но сакам да ти кажам случај за моја прва братичедка, пет години не можеше да остане бремена, со лечење,пратење остана бремена и роди машко здраво право дете од тогаш тие воопшто не се пазеа во односи, и после 17 год. братучедка ми остана бремена има (41год.) ,таа мислеше дека завлегува во климакс или мислеше да не има некоја циста па и касни,но излезе бебе. Затоа нема откажување само храбро и напред како што е бог никој не е (prayer)

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: ОКТОМВРИ МЕСЕЦ НА МНОГУ ТРУДНИЦИ!!!

Post by only44you » 17 Oct 2015, 13:23

Инаку и јас се приклучувам во овој список за трудница за октомври....Тест треба да правам на 28-ми Октомври (smile)

Со лесно на сие и господ нека е со вас (grupna-gushka)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ОКТОМВРИ МЕСЕЦ НА МНОГУ ТРУДНИЦИ!!!

Post by borjana » 18 Oct 2015, 23:39

Анеанче те чакеме да ни го разубавис денот

Заклучена

Return to “Архива”