ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by Lena_nela » 27 Dec 2015, 17:56

happiness wrote:Бремена сум (love5)
утрово ги видов bfp...
Хепинес мила ајде имај си лесна и школска бременост (jmp)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by sweety » 27 Dec 2015, 19:29

борјана те чекаме утре со висока бета (jmp) bfp bfp (grupna-gushka)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by borjana » 27 Dec 2015, 20:22

да те слушне бог, мн ќе се радувам. Фала.на поддршка премн ми значи

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by kit-kat » 27 Dec 2015, 20:27

Хепинес мила (part) (part) (part) честитки имај си најубава бременост. А за синко не се секирај голем фраер ќе биде кога ќе се роди (b4)
(jmp) (jmp) баш ме израдува.
Борјана пресреќна сум и за тебе ама ќе се воздржам и честитките ги чувам за утре со високата бета. (rad) (rad) (rad)
Убава предновогодишна атмосфера. (part) (part) (part)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by SMESKO » 27 Dec 2015, 22:24

Борјана тестот што го правев дента беше негативен,а другиот ден бледо црвено скоро невидливо,па после една недела од тестот бев во плодност и преку крв покажа бременост, а на ехо не се гледаше ништо а ми каснеше 63 дена (laugh1). Ајде само позитивно и коцките ќе се наредат (racinja)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by borjana » 27 Dec 2015, 22:27

(racinja)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by Радост » 28 Dec 2015, 00:39

(jmp)
Хепинес честитки! Да имаш лесна и убава бременост!!! (jmp) (jmp) (jmp)

Борјана утре и за тебе ќе славиме! (jmp) (part)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by happiness » 28 Dec 2015, 10:49

друштво јас веке закажав преглед после 15 треба да одам на ехо (joy)
ама се плашам брррр , не сум тоа што бев одвај истерав викенд во неизвесност (tongue)
имам тегоби со оваа бременост , гадење, вртоглавица, срека немам повратено до сега (smile) ама ме боли и малку кај јајниците одвреме на време и едната града каде имав циста ужасно ме боли (sad1) само се да е во ред (prayer)
Борјана честитки и за тебе (jmp) кога си закажана за испитување на бета?
Бог нека не радува двете со најубави вести (bu)
Немам на никого кажано знаеме само ние со мм (laugh1) успевам некако со финти да му го подметнам С на свкор ми и свекрвами да ми го качуваат и слегуваат по скали кога не е мм дома (rolll)
се надевам дека после со убави мисли ке го исполнам Трудничкото катче (love5) те чекам и тебе борјана на славење (bu)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by borjana » 28 Dec 2015, 11:32

поздрав од автобус патувам за ск, се симнувам и правец на доктор мислам дека ке мо даде упут за бета зашто обично прави проблеми па во 5 на трансфузиологија за резултатите. Дај боже да имам убава бета. Господ да е со нас, секако се спремам и за тоа што не го посакувам,да не летам мн се држам на копно (racinja)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by Lena_nela » 28 Dec 2015, 12:31

Борјана чекаме убави вестииииии (racinja) (big-hug) (love5)

Заклучена

Return to “Архива”