ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by borjana » 28 Dec 2015, 12:51

леле аман веќе знаев дела неќе да мо даде упат. Не гледал ништо за една недела да одам пак ми рече.сега женички јас што да правам?

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by borjana » 28 Dec 2015, 12:55

и рече дека тестот е грешен

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by only44you » 28 Dec 2015, 13:00

Ај бе молим те и така си сега Скопје имаш таму еден куп приватни лаборатории, направи си бета, па да ти е мирна главата (thumbsup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5852 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by Debora » 28 Dec 2015, 13:15

Борјана и јас мислам како Онли, што ќе се нервираш цела недела испитај на приватно бета и готово. Па те чекаме со убави вести. (love5) (kup)
Хепинес ма и те како ќе го полниш трудничкото катче со убави моменти, ќе видиш. Бог нека ве чува и тоа е тоа, ќе се радуваме со вас. (a2)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by borjana » 28 Dec 2015, 13:40

правев друг тест негатовен е. Ќе чекам да добијам

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by only44you » 28 Dec 2015, 14:02

borjana wrote:правев друг тест негатовен е. Ќе чекам да добијам
Абе оти не правиш бета ??????????

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by borjana » 28 Dec 2015, 14:07

сега сум на трансфузиологија имам мој термин и чекам нз кога ќе завршам, утре здравје

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by Peperutka » 29 Dec 2015, 09:46

Хепинес,многу се израдував кога прочитав, (con) (con) (con) (con) (con) ,уживај секој миг (big-hug)

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by milena15 » 29 Dec 2015, 10:34

Здраво девојки, се надевам се секавате на мене, не можам да влезам на стариот акаунт милена15 па направив нов. Дојдов да ви го кажам моето чудо и да влеам надеж на сите.
Јас сум со пцос, покачени инсулин, пролактин , андостендион. Додека бев на форумов направив една неуспешна инсеминација, додека имаше прекин на форумов направив и втора инсеминација која беше успешна но бременоста кратко траеше. Како резултат на спонтаниот и хиперстимулацијата што ја имав добив и високо Тсх. Списокот на таблетки се зголеми, надежта се намали. Планот беше да го намалиме тсх па да одиме на трета инсеминација во јануари.
Во мегувреме лечевме бактерија и немавме односи цел месец. Единствениот однос го имавме на 32-33 ден од циклус. Циклусот никако да дојде, мислев дека е од тироидната, на бременост не ни помислив, од каде бременост кога јас во живот овулација сум немала. Арно ама 51 ден од циклус не доага, мм цело време напнуваше тест да правам, тој секогаш бешњ оној позитивниот ,па да закажам кај докторот да ме види. И тука следуваше шокот од две цртки, не ми се веруваше, цело време повторував како е можно, боже од каде. Ова беше пред две недели, ама мене сеуште не ми се верува, поготово што безброј пати ми беше кажано дека јас овулација немам, дури ни на кломифен не реагирав, само на инекции.
Длабоко верувам кога мене ми се случи божјо чудо со толку проблеми и со само еден однос, на сите ке ви се случи.

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: ДЕКЕМВРИ месец со најмногу трудници!!!

Post by only44you » 29 Dec 2015, 10:51

milena155 wrote:Здраво девојки, се надевам се секавате на мене, не можам да влезам на стариот акаунт милена15 па направив нов. Дојдов да ви го кажам моето чудо и да влеам надеж на сите.
Јас сум со пцос, покачени инсулин, пролактин , андостендион. Додека бев на форумов направив една неуспешна инсеминација, додека имаше прекин на форумов направив и втора инсеминација која беше успешна но бременоста кратко траеше. Како резултат на спонтаниот и хиперстимулацијата што ја имав добив и високо Тсх. Списокот на таблетки се зголеми, надежта се намали. Планот беше да го намалиме тсх па да одиме на трета инсеминација во јануари.
Во мегувреме лечевме бактерија и немавме односи цел месец. Единствениот однос го имавме на 32-33 ден од циклус. Циклусот никако да дојде, мислев дека е од тироидната, на бременост не ни помислив, од каде бременост кога јас во живот овулација сум немала. Арно ама 51 ден од циклус не доага, мм цело време напнуваше тест да правам, тој секогаш бешњ оној позитивниот ,па да закажам кај докторот да ме види. И тука следуваше шокот од две цртки, не ми се веруваше, цело време повторував како е можно, боже од каде. Ова беше пред две недели, ама мене сеуште не ми се верува, поготово што безброј пати ми беше кажано дека јас овулација немам, дури ни на кломифен не реагирав, само на инекции.
Длабоко верувам кога мене ми се случи божјо чудо со толку проблеми и со само еден однос, на сите ке ви се случи.
Многу се радувам кога ке прочитам олку убави и радосни постови. Ти посакувам мила Милена, да си имаш најубава, најлесна и најшколска бременост ..... Да биде се во ред до самиот крај и на свет да донесеш здраво и право бебенце (smile)
Уживај сега во бременоста и во празниците. Ти посакувам се најубаво (con) (a2)

Заклучена

Return to “Архива”