Труднички кафе муабет

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

SIMONA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 273
Придружен: 27 Nov 2012, 19:01
Му се допанале: 73 пати
Им се допаднал: 81 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by SIMONA » 01 Mar 2013, 19:25

majaatan јас пред две недели имав 79,а останав со 64 па сега види (ner)
davidkjara списокот ти е оргинал не ти треба нито друго освен стегач за коса-мнооогу ќе ти треба и полнач за телефон (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by Debora » 01 Mar 2013, 19:28

davidkjara wrote: Izvinete me sto pisav tuka ama mnogu sum vozbudena i uplasena i srekna (love5) (unsure)
А што има врска ова со непишување во соодветната тема? Ајде да не претеруваме и да не ја злоупотребуваме толеранцијата.

davidkjara
Редовен член
Редовен член
Мислења: 376
Придружен: 14 Jul 2012, 08:46
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 125 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by davidkjara » 01 Mar 2013, 23:10

Izvinte ne bese od mrzlivost od voznemirenost ajde nema pak pozz

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by Herra » 02 Mar 2013, 01:07

ДавидКјара се ближи денот кога ќе се гушкате со Мила, можам да замислам само колку си возбудена (joy) Јас те читам и ми потскокнува срцево а пак можам да замислам тебе како ти е, Мила доаѓаааааа (rad)
Инаку да си кажам јас за мене, бев до Ремедика денеска, се видов на кратко со Ефремовски, ги виде резултатите од димерите и рече дека се покачени малку (1515), он не би дал никаква терапија ама таква била процедурата и во понеделник од сабајле да одам, ќе го побараме трансфузиологот да видиме каква терапија ќе ми дадат, рече најверојатно инекции ама ќе видиме тогаш и така малку ми е безвезе ама кога нешто мора, мора (unsure) Ајде имам уште нешто да прашам за некцииве ама во соодветната тема, да не не кара Деборка (tongue) Гушки до сите (kup)

davidkjara
Редовен член
Редовен член
Мислења: 376
Придружен: 14 Jul 2012, 08:46
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 125 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by davidkjara » 02 Mar 2013, 08:09

Herra duso ic da ne se sekiras ti kazal doktorot epten deka e procedura pa ti si 28 nedela ke vidis kako leta a jas ne da sum vozbudena (rad) (rad) (rad) (rad) (joy) ke ja izgrickam lepoticata moja a muzevo moe da go vidite celiot e neznae kaj e letka vcera vlagam u soba i gledam indiska serija (rolll) (scared) mene kosa mi se krena a on zjapa i mu vikam sto pravis ej veruvajte covekot bese segde samo tuka ne on osven discoveri tlc i eurosport ne gleda a kojznae sto ke bide koga ke ja vidime srcence inace da vi kazam bebcevo na tikerot epten lici na slikickata sto ja imam od ehoto (love5) buce na mama (a2)

davidkjara
Редовен член
Редовен член
Мислења: 376
Придружен: 14 Jul 2012, 08:46
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 125 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by davidkjara » 02 Mar 2013, 08:17

Fala Matea pa kako si mi ti se oporavi zetkovo kako mi e i kazi mi katetarot boli aj neka kaze nekoj dali boli najveke od nego i od klizmata se plasam mnogu mi e intimen toj moment aso klizmata ke gledaat sestri :ymblushing: (cry1) (cry1)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by imambebe » 02 Mar 2013, 15:31

Znaci denes uvidov (dodusa si znaev i od porano), deka pokraj mm i majka mi vie ste mi najdobri drugarki, najgolema poddrska i vie mi gi davate najubavite soveti pa i kritiki ako e potrebno. Edna licnost (bliska) denes me izvadi od takt, taa i pred IVF se odnesuvase kako da ni e ljubomorna, a tek sega demek se raduva za nas, a se jade odnatre. Duri i maz i se mesa i demek sega naseto dete ke bilo povazno na babata i dedoto od nivnite,oni ke bile u vtor plan. Se zbori li vaka, pa cekajte bre luge da go rodam ednas, a za sakanje ima koj. Odvaj sum dosla do nego, a tie uste ljubomorat, ama ne go odele nasiov pat. Pa sega mi drnda kaj da se poragam, pa ako sakam i vo stranstvo ke odam, samo da se mesale. Do vcera sama velese ako nemala vrski na klinika ke idela na privatno, pa sega mi soli pamet. Imam uste mnogu za kazuvanje, ama aj da se smiram malku za bebus mi e krivo sto go nerviram i nego. Izvinete meskovci, ama morav da se olesnam negde.

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by Herra » 02 Mar 2013, 16:31

Имамбебе ич, ама ич да не се замараш со такви личности. Такви негативни влијанија не ти се ни малку потребни. За љубоморни луѓе секаде ќе ги најдеш, што е најзачудувачки најљубоморни се оние кои се најблиску до нас. Ама па едно нешто знај си, тие без причина не се љубоморни, си имаат и тие кутрите некоја мака, си знаат дека помалку вредат и затоа љубоморат. Вие гледајте си го вашиот живот, нека не допира ништо до вас, а злобни јазици и завидливи души секогаш ќе постојат, за жал. Немој воопшто да им придаваш значење, та ако тие сами се сметаат за безвредни не ги удостојувај со тоа да ги мислиш толку и да се секираш што и како рекле. Гушки до тебе и само смешкај си се на човековата завист (kup)

davidkjara
Редовен член
Редовен член
Мислења: 376
Придружен: 14 Jul 2012, 08:46
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 125 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by davidkjara » 02 Mar 2013, 16:42

Imambebe slusaj mila coveckata ljubomora nema granica zboris za drugarka a jas sto da ti kazam svekrvata javno kazuva kako nasevo dete se ima uste nerodeno a vnuka i od kerka se so stari raboti sekoja rabota sto ja kupuvame ne vika sto ubavo i sl tuku kolku pari e auuuu mnogu i i rekov koga ke plakas ke prasuvas i baska jas sum 3 god vo brak i ova dete e planirano a cim sum planirala znaci sum isplanirala kolku mozam se da ima e sega bolna tocka e kerka i sto neplanirala i ne mislela kako mene nejzin problem ne ja terav ja eden mesec u vrska drugiot so stomak

davidkjara
Редовен член
Редовен член
Мислења: 376
Придружен: 14 Jul 2012, 08:46
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 125 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by davidkjara » 03 Mar 2013, 08:53

Da ve pocastam posabajle so edno kafence (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) mene pocna da me faka strav za vtornik pa kolku losi raboti sonuvav (scared) se utepav od placenje pa samo si mislam ova da ne mu bide na bebceto ona lele ke se seknam a vo vtornik me faka strav veruvajte sega ke si odam do crkva da si zapalam svekicka nekako me opusta toa i da se pomolam se da e vo red so mene i cuceto pozdravce

Заклучена

Return to “Архива”