Труднички кафе муабет

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by Herra » 05 Mar 2013, 11:09

ДавидКјара мила ќе си прочиташ за некое време дека во овие моменти сите сме те мислеле (joy) (joy) (joy) Со нетрпение го чекаме тм да ни пише како сте ти и Мила и да почне славењето (jmp) Само со лесно и да се радуваме сите заедно dance (rad) (cl)
Имамбебе јас би те дружела зашто и мене ми се шетка на сонцево (tongue) ама чекаме гости ни се најавени па и јас сонцево денеска ќе си го гледам низ прозор (unsure) Имајте убав ден сите, кој може нека си го користи максимално во прошетки и убаво расположение, гушкиииииииии (kup)

stela
Редовен член
Редовен член
Мислења: 298
Придружен: 29 Apr 2012, 22:20
Му се допанале: 88 пати
Им се допаднал: 149 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by stela » 05 Mar 2013, 12:08

Давидкјара миличка ти ја пуштаме сета среќа на овој свет,со лесно и чекаме убави вести од тм.
Девојки баш супер што кај сите се си е во ред,еве сега и јас сакам на преглед да си ја видам девојкава моја (rolll)
Аничка ајде те чекаме и тебе да ни кажеш како си помина.

Fiona
Редовен член
Редовен член
Мислења: 324
Придружен: 13 Jul 2012, 12:56
Location: Скопје
Му се допанале: 35 пати
Им се допаднал: 137 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by Fiona » 05 Mar 2013, 13:47

оооо дојде the BIG DAY (joy)
Те чекаме ДавидКјара (или ко што рече ти, мужето твое ќе пише) (smile) за да почнеме да славиме тука, за добредојде на милата Мила (lovet)
Херра за димериве, ги испита на клиника, а резултатот ти го гледа трансфузиолог од Ремедика? ...или како (confus) не сфакам баш (smile)
И реултатите од скриениот шекер кој ги гледа, или не треба некој специјалист за тоа???
аничкааа ајде пиши ни,чекаме (smile)
имамбебе јас мислам не е рано, и да идеш во петок да ти се олесни душичката

супер вести пеперутче, и јас одвај чекам Јуни (love5)
И ве гушкам сите труднички мешковци... (a2)

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by ani4ka » 05 Mar 2013, 14:55

еве ме мене конечно се прибрав дома..од радости цел ден шетав..супер поминавме на преглед се е во најдобар ред бебчето си расте таман за неделата во која сум (нормално нешто е со ден-два разлика) се смееше сестрата дека бебето личело на татко му, јас некако не го прифаќам тоа сега за сега хахах се шалам не е битно тоа.и што е најважно се виде што е - носам здраво и живо машко бебенце (како што и си предосеќав). епа ајде сега ќе бараме женски по форумов па да се посватиме со некоја тетка форумска (rad) (rad) (rad)

anuvce
Нов член
Нов член
Мислења: 52
Придружен: 03 Jan 2013, 17:20
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 38 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by anuvce » 05 Mar 2013, 15:17

Zdravo na site (t3) (t3) (t3) da se priklucam i jas vo temive za bremenost. Vcera bev na pregled vo 8ma nedela sum i go slusnavme srcenceto na bebusot cukase kako ludo (joy) (joy) (joy) se nadevam deka ima ubava druzba tuka vo trudnicite pa pozdravce do site (kup) (kup) (kup) (kup) (kup) (kup) i so lesno i samo so uzivanje

Fiona
Редовен член
Редовен член
Мислења: 324
Придружен: 13 Jul 2012, 12:56
Location: Скопје
Му се допанале: 35 пати
Им се допаднал: 137 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by Fiona » 05 Mar 2013, 15:23

јееее ани4кааа значи, другарче за моето машко бебенце (joy) (joy) (joy)
Колку убавоо, сега да му смислите и некое убаво именце (lovet) душички они!!!

анувче дОбро ни дојде во труднички кафе муабет, да не дружиш често и да не известуваш за бременоста твоја , тебе и за твоето бебенце малечко (smile) (kup)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Труднички кафе муабет

Post by Petra » 05 Mar 2013, 16:11

Трудници, веќе на оваа тема се испишаа 100 страни, мислам дека е време да се преселиме во нова тема.
Оваа тема сега ја ЗАТВАРАМ и отвараме нова. (smile) (kup)

Заклучена

Return to “Архива”