Мила Адам - 7 г. промена на пејсмејкер

Место за хуманитарни акции, помош и сл.

Moderator: Модератори

Одговори
Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 867
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 549 пати

Мила Адам - 7 г. промена на пејсмејкер

Post by Sashka » 10 Nov 2010, 20:48

Мила Адам има 7 години, и има пејсмејкер кој мора да се промени, заради нејзиниот раст. Операцијата ќе се случи во Белград и чини 8.000 евра.
Семејството не е во состојба да го покрие целиот трошок и затоа апелира до сите хумани граѓани да и помогнат на малата Мила, со вртење на донацискиот број : 070 / 143 163 донирате по 100 денари ( важи само за корисниците на Т Мобиле) и

на следните сметки:
MILA ADAM,
UL.MARA MEZDURECKA, 18A, 1000 SKOPJE, R.MACEDONIA
IBAN CODE MK 07210501623469843
TUTUNSKA BANKA AD SKOPJE
…SWIFT TUTNMK 22
и денарска сметка :
NLB TUTUNSKA BANKA AD SKOPJE
210-50-16-23-46-98-43

Одговори

Return to “Да помогнеме”