Да и помогнеме на Николова Христина-целебрална парализа

Место за хуманитарни акции, помош и сл.

Moderator: Модератори

Одговори
Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Да и помогнеме на Николова Христина-целебрална парализа

Post by Petra » 15 Jan 2011, 19:35

Апел за помош на Николова Христина 11,5 год.!!!
Ова девојченце боледува од целебрална парализа со категоризација потешка телесна инвалидност. Треба да се зврши операција продолжување на Ахиловата тетива на десната нога. Девојчето до сега не е оперирано, се движи со помош на придружба.
Да му помогнеме на ова девојченце, затоа што ако операцијата не се изврши во најскоро време може да настанат компликации-непокретност. Тогаш Христина не ќе може да оди ни си помош на придружба.
Христина оди во четврто одделение во „ОУ.Васил Главинов“- Велес.
Трансакциона с-ка: Прокредит банка ( хуманитарна помош за Николова Христина )
380-4-659 018-001-87

Одговори

Return to “Да помогнеме”