АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА НАТАША

Место за хуманитарни акции, помош и сл.

Moderator: Модератори

Одговори
JasminaJN
Домашен член
Домашен член
Мислења: 627
Придружен: 09 May 2011, 15:18
Им се допаднал: 3 пати

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА НАТАША

Post by JasminaJN » 20 May 2011, 13:10

Да ѝ помогнеме на Наташа која боледува од Акутна Миелобластна Леукемија - AML-M2/M4.

Помогнете и донирајте средства со јавување на:

* 070 143 300 (за корисниците на Т-Mobile)
* 075 143 222 (за корисниците на One)


Со јавување на телефонските броеви, донирате 100 денари од вашата сметка.

Или помогнете со донации на сметка:
ЦЕНТРАЛНА КООПЕРАТИВНА БАНКА
320500021000578

Да не ја заборавиме хуманоста! Да помогнеме!
ФБ линк: http://www.facebook.com/Hope.Faith.Cure?sk=wall

JasminaJN
Домашен член
Домашен член
Мислења: 627
Придружен: 09 May 2011, 15:18
Им се допаднал: 3 пати

Re: АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА НАТАША

Post by JasminaJN » 30 May 2011, 14:49

Под мотото (Не)возможно. Заедно можеме! на 06.06.2011 година со почеток во 19:45минути во летниот клуб Сектор 909 ќе се одржи голем хуманитарен концерт со цел собирање срдества за Наташа Пановска. На листата хумани артисти кои несебично ќе го дадат својот придонес се запишаа: Суперхикс, Bei the Fish, Гоце Саф, Легијата, Флукс, String Forces, Point Blank, Flooder, Latenta Project и Томи Бојаџи. Билетите ќе бидат пуштени во продажба од сабота по цена од 300денари, а ќе можете да ги набавите во Балет, Излет, Бастион, Опера, Кино Карпош, Дома, Living Room, МКЦ, Тренд, Timeless, Custom Pub, Лајка и Конак.

Во меѓувреме, не заборавајте дека можете да донирате 100денари со секој повик на броевите: 070 143 300, 075 143 222 и 077 143 222.

JasminaJN
Домашен член
Домашен член
Мислења: 627
Придружен: 09 May 2011, 15:18
Им се допаднал: 3 пати

Re: АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА НАТАША

Post by JasminaJN » 30 May 2011, 14:51

Само како инфо девојчево не го познаван случајно видов дека се бара помош за него ако можете барем свртете на бројов
Поздравче

Одговори

Return to “Да помогнеме”