Една година по свадбата

Се што е поврзано со организирање на една свадба, веридба итн.

Moderator: Модератори

Одговори
Strelec
Нов член
Нов член
Мислења: 15
Придружен: 02 Apr 2013, 01:30
Му се допанале: 29 пати
Им се допаднал: 3 пати

Една година по свадбата

Post by Strelec » 05 Jun 2013, 22:36

За неколку денови ми се наближува годишнината од брак па ме интересира вие како го поминавте овој ден?Исто така ме интересира и дали правевте некои обичаи или нешто слично?Прашувам затоа што слушнав дека три немажени девојки требало да го облечат фустанот (confus) па ме интересираат вашите примери.Поздрав (love5)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Една година по свадбата

Post by kit-kat » 05 Jun 2013, 23:02

Стрелец.Ние не се замаравме со никакви обичаи.Тој адет ни го кажаа за после свадбата.Фустанот да го облечела немажена девојка пред јас да го ставам(го стави сестра ми)и после свадба (го стави другарка ми)
И двете се омажија 3 год.после мене.
А за годишнината бевме на прослава со друштво,ништо посебно онака опуштено.
СОВЕТ.Батали адети,уживај си го секој момент со твојот маж,бидејки поминатото не се враќа.Остануваат само спомените (bu)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Една година по свадбата

Post by sunshine_2012 » 05 Jun 2013, 23:09

Стрелец и јас го делам мислењето со Кит кат, мислам дека треба да ги оставеш тие адети, и ти и мт да си се договорете и да си излезете некаде сами или со друштво на ручек ли или вечера или на по еден убав пијалок, едноставно што си сакате. И јас би рекла да си уживате оти кога дечиња ке дојдат нема баш многу слобода сами да си поминувате време со мт, ако има кој да ви причува тогаш тоа е голем благослов, но ако нема како мене тогаш ќе си ги носете со вас секаде. Ч)
ај убаво да си поминете и да се опуштете. Ч)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Една година по свадбата

Post by Bobe » 05 Jun 2013, 23:14

mene mi e maka...toj den na godisninata dobiv navistina skap poklon....ama ne mu se izraduvav (sad1) ,non-stop problem so starite nitu izlegovme nitu nisto,a za adet I da sakav nema da mozev da pravam.....moe mislenje se soglasuvam so devojkite,vie da si se iznauzivate,da si pominete ubavo,romanticno,da si go oznacite denot kako sto sakate zatoa sto toa ke vi ostane vo sekavanje ,a za drugoto.....drug pat (smile) (smile)
Vi posakuvam lep provod (laugh1) (bu) (bu) (bu)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Една година по свадбата

Post by Debora » 05 Jun 2013, 23:22

И јас се согласувам со сите, баталете адети и посветете си го денот на себе, правете го тоа што ве прави среќни. Ние првата годишнина ја поминавме со гости, баш на денот решиле да ни дојдат на почеститок едни роднини. Се сетиле така да го одбележат и они со нас. (smile)

Одговори

Return to “Свадба”