Бурми

Се што е поврзано со организирање на една свадба, веридба итн.

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Бурми

Post by Debora » 20 Nov 2010, 16:34

Какви бурми одбравте, од каде ги земавте, некои препораки...

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Бурми

Post by Debora » 20 Nov 2010, 17:59

Еве тука да одговорам. Сакавме обични, ендноставни, златни бурми.
Кога ги биравме бурмите внимававме на тоа да не бидат остри ивиците, бидејки многу луѓе се имаат исечено, особено ако бурмата се закачи на квака на вратата.
Сега повеќе ми се допаѓа белото злато, па би направила поинаков избор. (smile)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Бурми

Post by Lady D » 20 Nov 2010, 18:14

И мене ми се допаѓа бело злато, така да се договоривме бурмите да бидат од бело злато. Обични и внатре изгравирани со имињата и датумот (love5)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Бурми

Post by Peperutka » 22 Nov 2010, 11:14

Јас не обожавам бело злато ниту пак изгравирани бурми туку желба ми беше да имаме класични златни бурми а и такви купивме.

sani
Нов член
Нов член
Мислења: 81
Придружен: 26 Jul 2010, 17:07

Re: Бурми

Post by sani » 22 Nov 2010, 16:07

lele sve ispomesav tuka
Last edited by sani on 22 Nov 2010, 16:16, edited 1 time in total.

sani
Нов член
Нов член
Мислења: 81
Придружен: 26 Jul 2010, 17:07

Re: Бурми

Post by sani » 22 Nov 2010, 16:07

Debora wrote:Кога ги биравме бурмите внимававме на тоа да не бидат остри ивиците, бидејки многу луѓе се имаат исечено, особено ако бурмата се закачи на квака на вратата.
Сега повеќе ми се допаѓа белото злато, па би направила поинаков избор.
isto i nie imame obicni zlatni burmi i od vnatresnata strana se izgravirani so imeto i datumot na svadbata

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Бурми

Post by ivana28 » 15 Dec 2011, 11:41

Ние си земавме мешано бело со жолто злато,ама жолтото повеќе преовладува.И што е најбитно и јас и мм си ги носиме со кејф цело време (thumbsup)

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Бурми

Post by Herra » 27 Dec 2011, 23:23

http://i39.tinypic.com/r6xqq8.jpg
Од внатрешната страна стои изгравирано моето & неговото име и датумот на венчавката (cl) Се сеќавам со нетрпение чекав да дојде денот на венчавката за да ги ставиме бурмите, преубави се, многу поубави него ли на сликава, брилијантите присветкуваат на светлина, тоа беше љубов на прв поглед (rad)

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Бурми

Post by malenaD » 27 Dec 2011, 23:58

A ova se nasite burmi, bez nikakvi nadpisi od vnatresna strana.Jas bev inicijator za da zememe burmi so zolto i belo zlato zasto mi bea nekako po neznicki od onie sto se cisto zlato.
http://i39.tinypic.com/madidz.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Бурми

Post by Debora » 28 Dec 2011, 09:59

Malena бурмите се многу убави (lovet) , со љубов да си ги носите до крајот на животот. (a2)

Одговори

Return to “Свадба”