Покани за свадба

Се што е поврзано со организирање на една свадба, веридба итн.

Moderator: Модератори

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Покани за свадба

Post by Happy^_^ » 11 Jun 2014, 23:23

Јас не би правела црни покани, ама не значи дека ако тебе ти се допаѓаат да го промениш планот (smile)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Покани за свадба

Post by happiness » 17 Jun 2014, 14:27

crnokosaa mislam deka od prilika dobiv slika kako izgleda pokanata prijateli nasi ni donesoja slicna pokana so crven pecat kako sto go opisuvash e bojata bese kako krem- goreno i izgledase super (smile)
na moite pokani imase crni i crveni tocki so razlicna golemina (bas ke pobaram slika ) mene mi se dopagaa i gi zedov bez razmisluvanje na crnata boja i na krajot site gi bendisaa (brows)
koga sme kaj plikceto jas ne koristev na zadnata strana gi pisuvav imainjata

i samo uste edna situacija da dadam drugarka moja togas rabotese vo prodavnica za pokani i nejzinite gazdi i poklonija pokani crni i toa ne vo plik tuku kutija i imase detali na crno podise (smile) pokanite bea mnoogu skapi bidejki se racunaa za ekskluzivni ista taka nie od okolu sto bevme ( ne znam za site babi i tetki sto rekoja )dadovme gooolem LIKE

na kraj ne e bitna bojata ako e se ubavo spakovano crnata boja mnogu cesto pocna da se koristi za sekakvi svecenosti pa duri i za ukrasuvanje na glavna nevestinska masa barem kaj nas inaku pisuvam za bitola
(big-hug)

marioli2014
Член
Член
Мислења: 233
Придружен: 05 Jun 2014, 23:40
Им се допаднал: 31 пати

Re: Покани за свадба

Post by marioli2014 » 17 Jun 2014, 15:25

Happiness ako vas vi se ok i ve pravat srekni i zadovolni, togas why not.
Licno jas ne bi pravela crni, zasto od crnila mi e preku glava ako mi veruvas...Duri i garderobata koja mi e definitivno vo crno SE ama bas SE, ja menuvam poleka.
Isto taka mislam deka i ne treba mnogu vreme da posvetuvas za pokanite...pokana e pokana, niedna ne ja pamtam kakva bese, gi frlam otkako ke ja iskoristam kako ladalka na svadba, moite duri me zamisli...neznam kakvi bea hahahah
Te gushkam i samo za arno vaka da pisuvas

mamigabi
Редовен член
Редовен член
Мислења: 250
Придружен: 19 Jul 2013, 13:49
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Покани за свадба

Post by mamigabi » 17 Jun 2014, 15:34

И ние треба да бираме покани за свадба, па некаде наредниот месец треба да одберам, сакам да бидат посебни, но сепак треба да видам што се нуди, сите сакаме да биде нај нај. Многу ми се допаѓаат тие во ролна како старите писма кога се отворале, па ќе видиме, може и нешто помодерно да одберам па ќе ви пратам фотка. Инаку сакам да биде бела, а црно не би употребила, не дека сум суеверна, едноставно не ми се допаѓа, сакам бело, но секој си има свој вкус (smile)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Покани за свадба

Post by happiness » 17 Jun 2014, 15:41

marioli srcka uff kako se raduvam deka pravis totalna promena vo sekojdnevieto (rad)
eve jas slavam za tebe (part)
sepak sakav bas sega da postiram sliki od pokanite i da vidi crnokosaa
ete jas pamtam mnogu detali no ne i site sto e sosema vo red (thumbup)
eve ja mojata
http://s10.postimg.org/4z3a66njt/pok.jpg
a ova se drugi so crno a mene licno mi se super (thumbup)

http://s11.postimg.org/43gzvpuub/pok1.jpg

http://s15.postimg.org/6tx1fpp97/pok2.jpg
se e stvar na vkus tuka nema mnogu mnogu komentiranje (l2)

marioli2014
Член
Член
Мислења: 233
Придружен: 05 Jun 2014, 23:40
Им се допаднал: 31 пати

Re: Покани за свадба

Post by marioli2014 » 17 Jun 2014, 15:47

happiness ovaa so roze masnata i mi se svigja, ima shara na eden fustan sto i nego ke go trgnam (rolll) .
A tvojata nemozev da ja otvoram (tap) , ama ako e slicna kako ovaa togas treba dae bogami lepa (big-hug) .
I vo pravo si, za vkusovi ne se razgovara, predlozi se dobrodojdeni, kritiki ma ne me zanimaat (whistle)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Покани за свадба

Post by Filigran » 17 Jun 2014, 16:02

Црнокоса, во врска со поканите, ако вас ви се допаѓаат зошто да не излезете од рамките на секојдневното???
А такви муабети, црно за радост не , сите сме се изнаслушале. На крајот , ако толку ти е мисла, размисли барем за друга боја на пликот. На пример може пликот да е црвен со црн печат а поканата да си остани истата.
Нашите покани беа уникатни бидејќи самата ги искреирав на компјуер и ги однесов на печатење, па после секоја посебно ја перфорирав, и ставав сатенско панделче (love5) Во моментов немам слика, ама мене ми се допаѓаа. Многу беа нежнички (bu)

marioli2014
Член
Член
Мислења: 233
Придружен: 05 Jun 2014, 23:40
Им се допаднал: 31 пати

Re: Покани за свадба

Post by marioli2014 » 17 Jun 2014, 16:10

Zasto nema like da si stisnam ???
Za eden kup komentari taka mi doagja i se zaletuvam hahaha.
Sega mi se otvorija pokanite, neznam preeska zosto nemozev. Iskreno vtorata, taa vo sredina mi e mene najubava.

mamigabi
Редовен член
Редовен член
Мислења: 250
Придружен: 19 Jul 2013, 13:49
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Покани за свадба

Post by mamigabi » 17 Jun 2014, 16:13

хепинес многу убави покани, мислам преубави и слатки се, дизајнот е интересен
Филигран има многу убава идеја за со црното и црвеното, би можело многу добро да излезе (thumbup) и јас сега размислувам за овие комбинации

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Покани за свадба

Post by Crnokosaa » 17 Jun 2014, 17:41

Pokanata sekako ke bidi crna so malku belo e , sega pojdov i mi kazaa deka nemalo crveni stikeri t.e pecati tuku samo zlatni kako sho bese na primerokot od pokanata. E sea plikoto na kraj resiv da bide crno skroz, ke napisam iminja so srebren naliv i razmisluvam da kupam od cvekara nekoja satenska tanka lenta i da vrzam pufka gore na plikoto .. Ili pa nekoi nalepnici srcinja ili nesto ubavo ako najdam i ke zalepam na sekoe pliko .. kolku da ne bidi samo obicno crno. Utre treba da pojdam da gi poracam pokanite ke stasaat za dva tri dena pa ke slikam i ke vi pokazam.
E sea uste da si razmislam sho da pisuva vnatre , nisto ne mi teknuva a nesakam da bidk toa pa toa istoto na sekoja sho e i plus toa i krstevka e pa treba da se spomni i toa ..
Pa ako imate nekoj predlog slobodno pisete od golema pomos ke mi bidi. :))

Одговори

Return to “Свадба”