Како се сложувате со неговите родители?

Moderator: Модератори

lide86
Нов член
Нов член
Мислења: 75
Придружен: 10 Aug 2013, 16:27
Му се допанале: 14 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by lide86 » 10 Sep 2013, 15:18

maried, a sega si imas bebence/detence??? znaci isti ni se vesterkite...zamisli da gi sprijatelime - licemerie do beskraj... (smile)

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by maried » 16 Sep 2013, 07:26

Lide сега сум во 39 недела значи пред породување, со душа ја чекам мојата принцеза (smile) (smile) Добра ти е идејата за спријателување, нема да се поднесуваат ако се исти (smile) (smile)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by ripcence » 24 Sep 2013, 15:25

http://s23.postimg.org/b4vt6g4q3/526922 ... 2040_n.jpg

И собранието дефинирало (rolll) =)) =)) =))

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by ilovebabies » 24 Sep 2013, 15:32

ripcence ama me iznasmea :)) :)) :)) (laugh1) (laugh1) (laugh1)

merlin
Редовен член
Редовен член
Мислења: 257
Придружен: 19 Apr 2013, 14:49
Му се допанале: 184 пати
Им се допаднал: 98 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by merlin » 24 Sep 2013, 20:59

ја баρав темата за вицови ама не ја најдов па туκа κе пишам, може слободно да се пρефρли..
и гледа снаа на свеκρва на κафе и и виκа "имаш нешто на Г", и свеκρвата а "што знаци тоа" снаата- изгледа ќе јадеш нешто

katerine
Нов член
Нов член
Мислења: 7
Придружен: 25 Sep 2013, 21:44

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by katerine » 28 Sep 2013, 14:35

zdravo ve citam i se cudam kakvi li se luge ne postojat, pa si resiv i jas da spodelam so vas deka i nema so koj drug nesakam moite da gi zamaram. Vaka jas imam problem so svekorot toj e tolku samobendisan covek so nemam videno na ovoj svet se e kaj nego najubavo se negovoto proizvodstvo e najubavo drug nema takvo nesto se samo on. Neznam od kaj da pocnam mazena sum veke edna godina i vamu kaj so sum mazena nemam nikoj svoj blizok da se pozalam da si gi kazam makite a kako sto rekov predhodno na moite nesakam da im kazuvam da ne se grizat. Od ko sum dojdena pozadi moj grb slusam navredi od svekor mi pred mene nisto ne kazuva kako da e se vo red no ako ispadnam od soba odma ke iskomentira nesto nekna go slusam vika kaj fati ovaaa i svekrva mi vika gore se kaci i toj a mi sednala tuka pa mi se namrstila (ami so saka toj da se smea ko budala, jas samo si bev ozbilna i si sedev so niv dolu deka mazot mi bese na rabota i mnogu se isprovocirav od toa so se obrati so OVAAA kako da zaboravil kako se vikam a saka jas da mu se obrakam so tato epa nikogas)
Ednas taka se banjav a toj da ti se kaci gore da go zima laptopot i jas najnormalno za mene e deka si spremiv ves alista za da se oblecam posle toa i toj se simnuva dole i i vika na svekrva mi da i ja ebam sortata od kaj dojde se gore rasfrlano i mene toa mnogu me pogodi placev 7 saati kako ulava ko dojde maz mi mu kazav toj samo go prasal so bilo toa pcuenje i nisto, jas nesakam da se kara toj so niv ama neka zastani na moja strana da me odbrani. Ovde se osekam kako da vladee nekoja diktatura zamislete ko trebase da se dogovarame za svadba toj sam se odluci i datum i muzika i se i jas se pobuniv nesto i toj mi vika ti ko ke pravis na tvoite deca i ko ke mu plakas togas ke si biras kako sakas a sega jas plakam, a najnovoto e sega posto sum bremena i covekot se zanesuva ko ke se rodil vasilce deka ke potrosil 1000e i svekrva mi mu rekla ne se zanesuvaj taka ne bilo sega na starite da se krstat decata i toj ko se iznerviral i rekol samo neka ne go krstat na mene ke vidat oni togas koj sum jas i kako ke se ponasam abe zakani covekot pusta, a veruvajte da znaese on da se ponasa so mene ke go stavev imeto na deteto na nego megutoa vaka so negovite pcovki upateni kon mene nema sansi (ima i mnogu drugi raboti kazani od negova strana upateni kon mene pozadi moj grb pa i kon moite roditeli ama ne se sekavam, nemozam da se sprotistavam so nego deka odma pocnuvam da placam ednas taka za selskata slava jas im vikam sakam da imam masa gore postaveno za ako mi dojdat nekoi drugarki od strumica da si gi cekam gore i toj odma ko mi se nafrli ti tvojte od strumica mozis tamu da gi cekas i mene krivo mi padna i si pocnav da si placam. Dosta e sega za sega ova od mene pozdrav

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by belomorka » 28 Sep 2013, 17:18

катерине, мила не се секирај, тој сам си покажал дека е глупак. ти бркај си работа, добро ке биде да те подржува тм, ама ако не тогаш најдобро ке биде ти да исе улизуваш на свекрвати и тогаш таа ке те брани, а ако има машка верзија на нејзиното име тогаш така да го крстиш детето, па они меѓу себе нека се караат, а не со вас (smile)

katerine
Нов член
Нов член
Мислења: 7
Придружен: 25 Sep 2013, 21:44

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by katerine » 28 Sep 2013, 19:29

znaci ne da e glupak tuku neznam kako da go narecam me nerviraat mene takvi tipovi zamislete mi veli koga sum mozela da odam jas kaj moite nagosti jas ako resam da odam pa nego ke go prasam i vrega se so ke mu dojde na red pa i zetot pijanica da mu ja ebel sortata pa zatoat zetot ne im e dojden nagosti 3 meseci so ke idi koga nema so koj muabet da napravi tuku tesko mene so jas sum tuka nema kaj da odam i posledno so me pogodi majka mi i se nudi na svekrva mi da donesi piperki za ajvar da ne kupuvat deka imaat majka mi nasadeno i spomna toj za piperki ke kupuval i svekrva mi mu vika nema so da kupuvas svakata rece oni ke donesat i idiotot vika a tie ne se ubavi zamislete i si kupi drugiot den a jas budala lupam cel den na edno malo stolce sednata epten deka mi e krivo za svekrva mi da i pomognam mada i taa ima nekoj ispadi ama sega za sega me nema navredeno da slusnam nesto pozadi moj grb tuku go kara svekorot ko zbori i mu vika e mnogu si zanikade nemozam da te trpam jas ne pa nekoj drug.

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by belomorka » 28 Sep 2013, 19:40

офф мила а да се преселите негде со тм има ли шанси. да ги баталис тие сељачишта. не се нервирај прпбај ја тактиката со свекрвати

katerine
Нов член
Нов член
Мислења: 7
Придружен: 25 Sep 2013, 21:44

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by katerine » 28 Sep 2013, 21:22

za preselba nema sansi ziveeme v selo t.e.opstina mazot mi edinstven sin imat i kerka ama sepak eden sin i kako so vikat se e ova tuka negovo i da se delime sega za sega nemozime bidejki mazot mi kola isplaka i mora da sme vo zaednica da ni ja isplakat oni od ko ke se rodi bebeto a nie zdravje da ja trosime platata na soprugot pa kako sto se zakanil svekorot deka ako ne go stavime imeto negovo na bebeto ke sme videle togas kako ke se ponasa koj znae kako ke ja terame deka idiot e stariot

Одговори

Return to “Семејство”