Золва,јатрва,девер...

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Золва,јатрва,девер...

Post by Peperutka » 31 Oct 2010, 19:26

Дали и колку се сложувате со золвата, јатрвата, деверот...?
Дали сте блиски?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Золва,јатрва,девер...

Post by Debora » 31 Oct 2010, 22:13

Со золвата и деверот ретко се гледаме, кога ќе се видиме се е во ред. никогаш не сме имале некој конфликт.
Јатрва уште немам, ама очекувам да се сложувам и со неа. (smile)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Золва,јатрва,девер...

Post by Peperutka » 01 Nov 2010, 11:36

Имам девер и золва мажена и многу се сложуваме,засега е супер.Еднаш девер ми ми кажа-на правам разлика меѓу тебе и сестра ми,кој не би сакал да го слушне ова од деверот!Јатрва немам сеуштебама како што Дебора напиша,и со неа сакам да се сложувам.

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Золва,јатрва,девер...

Post by Sashka » 01 Nov 2010, 12:14

Имам девер,не е женет и ок е (smile)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Золва,јатрва,девер...

Post by Lady D » 01 Nov 2010, 15:59

Имам золва, и супер се сложуваме, блиску сме генерациски,имаме слични сфаќања.....

mosa
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 03 Feb 2011, 22:53
Им се допаднал: 1 time

Re: Золва,јатрва,девер...

Post by mosa » 16 Feb 2011, 15:59

Eh ova e mojata bolna tema imam i zolva i jatva i dever.So zolva mi nemam nekoj posebni raspravii.Dodusa mm e mnogu cesto skaran so nejze,jas licno ne sum se skarala so nejze no imam raboti za koj i zameruvam.Strasno me pogodila so nekoj raboti i nekoju muabeti sto otposle si gi slusnav zad grb.So devermi ne sum se karala ,no jatrvami organski ne ja varam.Iako sme isto godiste,sepak ona e edno tolku bezobrazno sustestvo sto ne mozam da ja podnesam.Znaci sekogas gledada gi spletka rabotite i da komentira zad grb kako ne sum cistela,za rodendenot na sin mi komentirala kako ne sum bila oraganizirana i uste neznam sto.A koga i treba nesto sekogas doaga kaj mene.Toa e edno tolku podlo sustestvo sto samo moze da postoi vo serikite filmovi.No taa e takva ja toloriram poradi mm i devermi i decata bidejki neskam da pravam skandali ,no i moeto trpeni ima kraj.Ako prodolzi veke nema da ja tpam,tuku ednostavno ke i kazam sto mislam.I sega i gi kazuvam rabotite,no sum poblaga.Za da ne navredam nekogo. (hair)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Золва,јатрва,девер...

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 10:13

Јас имам девер кој има долга врска,ама уште не е женет.Добро се сложуваме,порано многу се дружевме и искачавме заедно,шетавме по другиве гадови и излети си правевме,ама сега поради работата и обврските неможеме толку често да се гледаме,инаку се е добро (smile)

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Золва,јатрва,девер...

Post by Happy_Mommy » 19 Apr 2012, 15:28

Имам золва и во исти ден сме родени , ама неколку години постара од мене (thumbup) додека бев таму си одевме на кафенце заедно, си излегувавме сами кога мм имаше за учење, сега си контактираме на нет ама послабо оти она има обврски околу работата и магистратурата. Исто е блиска и со мојата сестра. па во главно имаме добар однос.

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Золва,јатрва,девер...

Post by Nadja » 07 Oct 2012, 16:16

Јас имам двајца девери и две јатрви. Деверите се постари од маж ми. И со двајцата сум во добри односи. Ретко ги гледам бидејќи живеат во друг град. И со јатрвите сум во добри односи. Едната е постара, а другата е помала од мене. Со постарата сум поблиска. Не во смисла на доверба, туку повеќе ни оди муабетот. Со неа контактирам и по телефон. Со другата контактирам само кога ќе се видиме, затоа што таа не е дружељубива.

lavanda
Нов член
Нов член
Мислења: 66
Придружен: 29 Jul 2012, 20:02
Им се допаднал: 11 пати

Re: Золва,јатрва,девер...

Post by lavanda » 09 Oct 2012, 13:54

hmmmm mojata bolna tema (sad1)
Jas imam edna zolva i mm e mnogu, ama epten mnogu povrzan so nea (ner) (ner) (ner) . Dododusa kolku ona saka da resava tugji (nasi) problemi, tolku e vinoven i mm koj za i sesto i se javuva za sovet ( Bog da cuva kako da ne e zenet). Obicno mazite se vrzani so majkite, ama bidejki svektrva mi e pocinata, toj za se se potpira na mislenjeto na negovata postara sestra. Inaku odstrana gledano se e ok, super komunicirame, ama koga ke pocne da mi "soli pamet" (ner) (comp) (comp) (comp) . za se se pravam "na toso", vo edno vleglo od drugo izleglo ( za mir vo kuka , a i da ne se nerviram), ama koga ke pocne da mi objasnuva kako se cuva i vospituva dete, grrrr (rp) (rp) (rp) (rp) (rp) (rp) , poluduvam skroz ( bidejki ona ima dve deca , automatski znaci deka ona zna sve (comp) (comp) (comp) . Na nekolku pati mu rekov na mm, da ne mi se mesa vo vospituvanjeto na deteto, ama nesto na nea ne i se slusa. Zatoa izlez od situacijata sto pomalku kontakt so nea. sega mnogu retko se slusame na tel, a se gledame samo na semejni nastani koga bas i nemaa mnogu prilika da "soli pamet".

Одговори

Return to “Семејство”