Комплименти :)

Moderator: Модератори

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Комплименти :)

Post by kit-kat » 11 Jul 2013, 13:39

Како што спомена Саншајн и јас често добивам комплменти од синко.
И го учам да продолжи така но кога ќе се жени тие комплименти да ги намени кон жената не кон мене.
Инаку снаа ми (sneeky) па (tap) (stomp) .
Многу е емотивно дете,врзано за фамилијата.Од секој ручек прави возбуда,секое патување за него е светост.
Малку да сум изморена или насекирана веднаш ме познава и сака да ми угоди(а не сакам да е таков)
Денес беше со мм Охрид,па тој му купил некои реквизити за на плажа.
Се врати пресреќен, но одеднаш се сети и ми вели извини мамо ништо за тебе не купив (sad1)
И отиде до продавница и ми купи сладолед (smile) .
Јас велам будало дете.

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Комплименти :)

Post by malenaD » 11 Jul 2013, 15:06

Саншајн,К-кет дечињата ви се злато (love5) (love5) (love5) можам да замислам колку ке бидам горда кога и С. ке почне нешто убаво да ми каже или направи (lovet) го гледам дека е по поврзан со мене,пред една недела јас во кујна нешто работев и едно од тенџерињата(со дупло дно) падна и мене на прст ме мана,стварно ударот беше јак и јас почнав да се виткам од болка и офкам(прстот моментално ми помодре) и заборавив дека С. е тука до мене,тој ме гледа некоја минутка па кога рече плаче,па ајде го зедов го изгушкав па го гледавме прстот и ми викаше МАМА-БОО (a2)
а мм не е мн по комплименти и да даде кој знае како ке го каже и можеме лошо да се разбереме (laugh1) само знам дека ког ке го прашам дали му се допаднало јадењето или нешто ако сум купила,ке каже добро е но може и подобро (w1) така да не очекувам од него нешто посебно (rolll)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Комплименти :)

Post by Happy^_^ » 17 May 2014, 11:11

Моментално сме во фаза јас му се фрцкам пред тв и му викам: јас сум манекенка :)) (што нема врска нели) и тој ми вика дебела сииии ама секако на зезање и после си се смееме и сакаме :)

Одговори

Return to “Брак”