Комплименти :)

Moderator: Модератори

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Комплименти :)

Post by Bobe » 05 Jun 2013, 21:22

Dali gi sakate komplimentite?Dali cesto si delite komplimenti?pred narod ili na samo?kako gi primate?se sramite :ymblushing: ?ve nervira (tumbdown)ve raduva (rad) .....koj na kogo deli pocesto kompliment?Dali igraat uloga vo vasata vrska?
Eve eden primer...nie znaeme da si podelime, ne cesto, retko I na samo.......
denes mm doaga od rabota I imase nekolku komsii nadvor(mazi),on taka da parkira kolata za vo dvor a tie bas tuka bea.....so otvoren prozor.....mi se vrti I vika ej devojko...jas se vrtam se skameniv....vika da te prasam nesto?....jas (confus) poveli....a komsiive slusaat.....a mm na seto toa:tatko ti slatkar da ne bese sto te napravi takva slatka????leleeeeeeeee jas :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing: umrev,zarem mozese pred komsiite toa da mi go stori (scared) (scared) (scared) definitivno ne se snaogam u javnost,pa povelete devojki (smile) (smile) (smile)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Комплименти :)

Post by sunshine_2012 » 06 Jun 2013, 00:01

аууу колку сладок комплимент браљво за мт. (cl)
И ние со мм претпочитаме да си кажуваме комплименти еден на друг.насамо и во присуство на децата обавезно ке микаже убави зборови или ќе ме пофали, се случува и пред друг да ме искомплементира но не е често, исто и јас го правам тоа, уствари јас и повеќе го правам, мене повеке ме бидува за тоа, тој и не е надарен ама многу се труди и добар е. е на пример никогаш нему не би му текнало на тој начин да ми даде комплимент како на мт, ама мене многу ми се допадна тоа многу природно ми звучи едноставно ама слатко, Бобе уживај во комплиментите супер сте вие (smile)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Комплименти :)

Post by Bobe » 06 Jun 2013, 00:10

Sansajn ne se nosev denes dobro so toa se vcrveniv :ymblushing: ,opaskata pod....I pravac po skali gore doma ,naj cudno mi e sto on e naprimer postalozeniot,ne zbori mnogu,posramezliv,jas ne, jas sum blablabla (laugh1) ....kako me iznenadi pred narod me fati nespremna (scared) denes epten zakacko bese....zatoa porano nani nani......bas mi e milo,jas mislam deka treba da se delat komplimenti no I da se primaat posebno pomegu partnerite,i bravo za onie sto gi iskazuvaat javno pa I pred decinjata bravo (cl) (cl) (cl) da se istaknat ubavite osobini koj kako gi gleda vo drugiot....poveke trae vrskata a I se razubavuva (love5) (love5) (love5)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Комплименти :)

Post by Vesela » 06 Jun 2013, 11:42

ООоооооо Бобе, што убаво, браво за тм.
Кај нас , мм многу е тежок на компилменти. Лелееее абе еднаш да кажеше . Јас што е по право сакам да давам комплимети, ама сакам и да ги примам,. Убаво ми е кога ќе слушнам некој убав збор (love5)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Комплименти :)

Post by kit-kat » 06 Jun 2013, 22:37

Мм е тежок исто така со комплиментиве.
Но знае понекогаш пред луѓе како мажот на Бобе да ме изненади и поцрвени :ymblushing:
Во стилот-Кај си срце (или моето нагалено име)цел ден празно ми е без тебе.
Јас делам ком.спонтано.Ми идат од душа.Не сум тип кој се лигави.Практичар сум ама ми летаат комлименти.
Обично кон мм и тоа пред синко,за да биде културен и да има почит ко жените.
И синко често го наградувам со комплименти,бидејки се многу важни во потигањето и воспитувањето на децата.
Тие се нивни стимул и движечка сила.И таков карактер е.Ако го пофалиш се труди уште повеќе,ако го ќудам се враќа назат и крева раце (smile)

А морам да ја пофалам Дебора на форумов.Ми дели(и не само мене)мноооооооогу комлименти.
Фала ти мила (kup)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Комплименти :)

Post by Bobe » 06 Jun 2013, 23:03

K-kat me nasmea znaci jas I ti ne se snaogame dobro u javnost........ (laugh1) ,od tvoja strana bas super posebno za sinko (a2)
Vesela ima I takanareceni 'politicki komplimenti' (laugh1) (laugh1) (laugh1) ,na primer:auuuuuuuuu pa ne znaev deka sakase denes toa za desert ne si mi rekol,ili pofalil????dobra fora....eftina ama ako jas ja koristam doma nasamo ke napravi nekoe jadenje na primer macaroni so nesto....I jas lele bravo da ti se pozlatat racete pa ti umetnik si bil vo kujna....I toa znam pred drugite ama ne cesto da go kazam....taka da koga ne mi se gotvi......mm crta crta vo kujna (laugh1) (laugh1) (laugh1)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Комплименти :)

Post by sunshine_2012 » 29 Jun 2013, 23:13

мм ми дава комплименти и за јадењето, тоа обавезно ќе искоментира или ке го повали, ке каже многу е вкусно фала, сега гледам дека и децата ќе ми кажат вкусно мамо, колку е убаво тоа чуство едноставно ме подига (love5) .
а И за изгледот кога се дотерам и кога посебно ке ја завржам косата на репче Даниел обавезно ќе ми каже многу си убава мамо а и косата убаво си ја направила. (love5) и мм кога ќе примети дека сум ставила нешто екстра на мене ќе каже убаво изгледаш или убаво мириса. ете тие се комплиментите што почесто ги добивам. од мм и синовите.

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Комплименти :)

Post by Bobe » 06 Jul 2013, 23:26

Te zamisluvam Sansajn kako ti e milicka koga si opkruzena so tolku mazinja,plus sto delat kopmlimenti,obozavam decinja sto znaat na mama da i kazat nekoj ubav zbor (love5) (love5) (love5) ,okolu jadenjeto da znae da pofali,i drugi propratni stvari....ama sega se mislam izgleda mojot mm ima nekoja si skriena svetlo-mracna humoristicna strana da deli komplimenti prosto za analiza mu se (laugh1) (laugh1) (laugh1) dens kupiv 6 kapcinja i sesircinja,doaganje doma i komentar:ooooooo pa ti ne si ostavila nekoj sesir da se prodade ili kapce po vitrinite na dukanite (laugh1) (demek sum kupila mnogu sum se zaboravila so trosenje :ymblushing: (smile) ,a mi trebaa za cela sezona,a i drugata god moze :ymblushing: (smile) )ako veli, zema eden sesir mi go stava na glava, vika se isplati,najubavoto sesirce si go kupila za najubavoto glavce,srce ke go stegnese ima vlaska strana :ymblushing: =)) =)) =))

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Комплименти :)

Post by Happy^_^ » 07 Jul 2013, 00:21

Бобе ме насмеа. Јас сега за сега добивам комплименти, најјако беше еднаш јас болна, со замрсена коса а мм ми вика најубава си хахха и ја како јас му се изнасмеав зошто реално катастрофа бев :) е денес ми кажа дека имам целулит гррррр ама не се налутив зошто стварно имам а до лаби немав :(

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Комплименти :)

Post by Bobe » 11 Jul 2013, 00:21

Drugarce alal neka mu e na mm,jas obozavam da letne nekoj compliment koga sum down,taka te izdiga....bravo (thumbsup) (laugh1) .....a ne kako mm da te stavi vo misla (confus) (rolll) ,a za celulit zaedno ke objavime prva svetska vojna (laugh1) (rolll) (laugh1)

Одговори

Return to “Брак”