Промени во бракот по доаѓањето на бебето

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Промени во бракот по доаѓањето на бебето

Post by Peperutka » 08 Oct 2013, 17:14

Темава ја отворам не дека во мојот брак има промени по раѓањето на бебето туку дека мислам дека е многу интересна тема.
Пишувајте ги вашите искуства (smile)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Промени во бракот по доаѓањето на бебето

Post by sunshine_2012 » 22 Oct 2013, 19:57

Па има промени, неотспиени, емотивни, лесно надразливи, итн. Кај нас лично не е имало некоја голема промена, всушност си се прилагодивме лесно и брзо на новата ни промена и средина. Едноставно се зближивме повеке и со секоја нова принова се чуствувавме поблиску еден кон друг. Мм секогаш ме гледаше, и ме Охрабруваше во моментите на негативни чуства посебно кога ке се видев и мешето ми стоеше, но тој секогаш ке ми кажеше убави зборови, и многу поретко се каравме, дискутиравме за ситниците кои што знаат да направат 1 светкса војна. (rolll). Како и да е кај нас имаше позитивни промени. (pipi)

melanija
Нов член
Нов член
Мислења: 77
Придружен: 16 Dec 2013, 20:33
Му се допанале: 28 пати
Им се допаднал: 30 пати

Re: Промени во бракот по доаѓањето на бебето

Post by melanija » 28 Jan 2014, 01:29

бидејќи помина одредено страшно време за мене пред да се роди моето прво бебенце, можам слободно да кажам дека бебето го подобри мојот брак на најдобро ... после дождот доаѓа сонце иако едвај со тешки маки и убедувања поминаа нашите први годинио заедно денес нашиот однос со мм е на завидно ниво..а какви ли мисли не ми минеа преку глава.. благодарна сум на господ што не дарува со дечиња и на др. Таше што помогна.

Одговори

Return to “Брак”