Среќна годишнина

Moderator: Модератори

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Среќна годишнина

Post by Sashka » 14 Jan 2010, 21:20

Дебора среќна годишнина, да ви се множат години исполнети со љубов и разбирање, а наредната година да славите со бебче (a2) и да си дочекате златна свадба со еден куп внучиња (sr)
(jmp) (jmp)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Debora » 14 Jan 2010, 22:30

Фала Сашка, какво изненадувње. (sr)

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Annabel » 14 Jan 2010, 22:56

Оооо јубилеј, среќна годишнина и од мене (con)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Debora » 14 Jan 2010, 23:45

Фала ви (a2)

ELIANA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 369
Придружен: 21 Dec 2009, 15:32
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Среќна годишнина

Post by ELIANA » 15 Jan 2010, 10:51

Со мало закаснување да ти честитам Среќна годишнина Дебора (con)
Господ да ве благослови со уште многу, многу заеднички години полни со љубов и слога; Божјата слава и сила да биде присутна во вашиот живот, и Исус секогаш да биде прославен во вашиот дом (smile) Господ нека ве посети и нека ве благослови со деца (thumbsup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Debora » 15 Jan 2010, 10:59

Фала ELIANA за благословот. Како што кажа, така нека биде. На сите им го посакувам истото. (bu)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Petra » 15 Jan 2010, 16:02

Среќна годишнина! (con) Вашата љубов нека бидесСе посилна и посилна. Господ нека ве благослови со прекрасни бебчиња.

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Kjara » 15 Jan 2010, 16:55

Јас последна ама дури сега успеав да седнам на компјутер (smile) Деборче , нека ви е среќна годишнината (con) , да си дочекате уште многу годишнини и секоја да е подобра и посреќна од претходната па до наредната да ни се пофалиш дека си (t3) (smile) (a2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Debora » 15 Jan 2010, 17:42

Фала многу (a2) Прекрасни благослови. Од срце ти посакувам и ти да се пофалиш до твојата годишнина дека си (t3) . (a2) (bu)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Debora » 17 Feb 2010, 23:40

Taci83 нека ти е среќна годишнината, кога ќе навратиш на форумов ќе прочиташ. (smile)
Господ нека го благослови твојот брак, нека ви ги умножи заедничките години и секоја наредна година да биде се поисполнета со љубов и радост. (bu)

Одговори

Return to “Брак”