Среќна годишнина

Moderator: Модератори

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Annabel » 19 Mar 2010, 20:05

Ти благодарам Петра....пред овој брак мислев дека животот ми е убав, ама откако го запознав мм сватив дека дури сега животот навистина ми е убав. На сите ви го посакувам истото... (bu)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Petra » 05 May 2010, 15:33

Среќна годишнина Емче! (con) Нека ви се множат годините и нека бидат исполнети со многу љубов, радост, разбирање, мир. (bu) (bu) (bu)

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Annabel » 05 May 2010, 16:00

Среќна годишнина Емче...имај си долг и среќен брак.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Debora » 05 May 2010, 16:10

Честита годишнина Емче и да ви се множат љубовта, милоста и благословите. (con)

Simonova
Нов член
Нов член
Мислења: 73
Придружен: 16 Nov 2009, 22:48
Им се допаднал: 1 time

Re: Среќна годишнина

Post by Simonova » 24 Jul 2010, 13:06

На денешен ден пред многу (rolll) години беше мојата (нашата)свадба!!!
Повелете на торта!!! (thumbsup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Debora » 24 Jul 2010, 16:22

Честита годишнина Симонова, (con) отсега па натаму годините да ви бидат уште поубави, уште побогати со љубов, мислост, мир, благослов врз дечињата, снабдување и секое добро. (bu) (bu) (bu)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Petra » 25 Jul 2010, 00:47

Simonova честитки (con) (con). Среќна годишнина и нека ви се множат годините, љубовта, мирот, милоста, радоста. Нека биде благословен целиот твој дом. (thumbsup)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Kjara » 26 Jul 2010, 16:47

Честитки Симонова , да си дочекате златна свадба и да не спомнувате на секоја годишнина (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) се шалам (rolll) (rolll) (rolll) Секоја наредна година нека има се повеќе среќа и љубов во вашите животи (a2)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Peperutka » 16 May 2012, 16:27

http://i1204.photobucket.com/albums/bb4 ... inKake.jpg
На денешен ден јас и мм го изговоривме судбоносното ДА (love5)
Па повелете,изберете си десерт (rad)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Среќна годишнина

Post by Debora » 16 May 2012, 16:51

Пеперутка честитки и среќна годишнина. (con) (con) (con)
Нека ви се множат љубовта, слогата, мирот, радоста и дечињата. (jmp)
Следната годишнина ќе ја славите со бебушот. (rad) (rad) (rad)

Одговори

Return to “Брак”