Како го запознавте сопругот?

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Како го запознавте сопругот?

Post by Debora » 12 Nov 2009, 15:26

Ние се запознавме додека студиравме во Скопје, имавме заеднички пријател.
Почнавме да се дружиме ... и така пријателството спонтано ни прерасна во врска. :)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Kjara » 12 Nov 2009, 16:44

Neuspesno obiduvajki se da gi spoime drugarka mi i drugar mu :))) na kraj nie se spoivme :D
Last edited by Kjara on 14 Nov 2009, 22:41, edited 1 time in total.

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Annabel » 13 Nov 2009, 00:16

Мојата цимерка се омажи за неговиот најдобар другар. Се запознавме на мекици за нивното прво дете. И сега нормално, ни се кумови...

taci83
Член
Член
Мислења: 239
Придружен: 14 Nov 2009, 00:57

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by taci83 » 14 Nov 2009, 01:02

ni se zapoznavme vo mojot grad toj so drustvo dojde n izleguvanje se zapoznavme za 1 mesec mi bidna decko a za 2 god sopfug

Rossana
Нов член
Нов член
Мислења: 25
Придружен: 05 Apr 2010, 06:34

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Rossana » 10 May 2010, 23:52

se znaeme cel zivot-sosedi sme (laugh1) (laugh1) (laugh1)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Lady D » 02 Oct 2010, 02:15

Се запознавме на HI5, иако од ист град, порано не се знаевме (smile) Вечно ќе го благословувам HI5 (smile)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Kjara » 02 Oct 2010, 15:21

Ете доказ дека преку нет може да излезе нешто убаво :grin:

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Lady D » 02 Oct 2010, 15:29

Ама баш така (rolll)

Trena
Редовен член
Редовен член
Мислења: 253
Придружен: 01 Nov 2010, 11:05
Им се допаднал: 4 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Trena » 08 Nov 2010, 15:23

Se zapoznavme na MIRC (togasniot ) (laugh1)
Od dva razlicni grada .Edniot na eden kraj od MK ,drugiot na drug kraj .
Odevme 8 meseci i se zedovme.Mnogu se sakavme ,a se sakame i den -denes.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Peperutka » 08 Nov 2010, 15:36

Не запознаа заеднички пријатели,тоа беше љубов,привлечност и другарство на прв поглед(сето она што во една врска треба да го има).За кратко време станавме пар,но и станавме прв брачен пар во друштвото! (sr)

Одговори

Return to “Брак”