Како го запознавте сопругот?

Moderator: Модератори

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Vesela » 27 Mar 2013, 16:13

Ние се запознавме старински со стројници (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) . Се шегувам, ама така некако беше. Моја другарка и нејзин колега дошле до заклучок дека имаат по еден кандидат кој е моментално слободен и да ги спојат (т.е мене и мм). Ми кажа дуграка ми, дека колегата има другар слободен, ај да излезема да го запознаеш. Се размислував долго, и на крај си викам ај па ако не едно познанство плус. И така бидна, излеговме и тоа беше љубов на прв поглед верувале или не (love5) (love5) (love5) (love5) . Во врска бевме само 2 месеци, правевме веридба , па свадба и сега сме заедно скоро 9 години. И до ден денес чувствувам пеперутки во стомак како првиот пат кога нема да го видам подолго. (lovet) (lovet) (lovet) (lovet) (lovet)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Bobe » 20 May 2013, 23:55

jas od edna drzava,on od druga.....zivee vo turisticko mesto,tamu mi ponudija rabota za 3 meseci na recepcija preku prijateli....a deckovo hotelot go snabduvase so riba i morski plodovi(bidejki na toa mesto se trosi)dojde prvata nedela 2-3 pati,od slednata nedela vo 08:00 nautro (sekoe utro)doagase na kafe uste pred da se vklucat masinite (rolll) (rolll) (rolll) i pred da se pojavi narod...znaese deka jas toa vreme bev tamu od 07:00-11:00 i od 19-23h ... i taka edna nedela se vrtkase okolu recepcijata piese kafe,pocnavme da komunicirame ...se dodeka ne se odluci da me pokani da izlezeme,veke od vtoriot mesec vrska ziveevme zaedno(ne sakase ni da pomisli mladicot deka ke treba da zaminam) (laugh1) (laugh1) (laugh1) i posle edna godina soozivot mi ponudi brak,toj i porano ke ponudese ako mozese... (laugh1) i eve taka si terame 4 godini (rad) (rad) (rad)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Happy^_^ » 21 May 2013, 21:33

На mIRC. Кога и да прашав некој за нешто нејасно на каналот каде што мирцав, сите ми викаа прашај го тој и тој, а тој беше мојот сегашен вереник :) Мене ме фати инат кој е тој толку јак и не го прашував. И случајно тој почна да ми прави муабет, а од ист град сме и јас кога го видов од прва се заљубив во него. Ама не признавав и ми беше само другарче за гушкање од април до октомври и после ми стана дечко :)

Srcence
Нов член
Нов член
Мислења: 68
Придружен: 30 Jun 2012, 09:09
Му се допанале: 46 пати
Им се допаднал: 54 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Srcence » 16 Jun 2013, 12:07

Nie se zapoznavme na internet na Prijateli (rolll) , bev uverena deka profilot e lazen od moj bratuced, i koga me ubedi na kraj da mu go dadam tel. toa bese (lovet) , se slusavme cel mesec samo telefonski, potoa se vidovme najnormalno kako decko i devojka (laugh1) i posle 10 meseci se verivme (lovet)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by sunshine_2012 » 16 Jun 2013, 13:57

кај мене еептен долга ама ај ке се обидам да скратам.
ние се запознавме во Ох 2009г. тој беше дојден да ја виде Македонија, и дојде во контакт со брат ми( Божја волја)и престојуваше кај нас, но тогаш не си бевме атрактивни еден на друг. По 2 г. тој се одлучи да живее во Мк во Штип, а јас за тоа време бев во Англија и кога се вратив на одмор, по некои околности се сретнував со него често, Почнавме да се дружиме и некако во мене се пробуди љубов за него, а исто и тој се заљубил во мене. и одлучивме да сме заедно и по 2 години одење ( додеуша бевме разделени 9 месеци, јас се вратив во Англија) зе зедовме и сега сме во брак 7 ипол години. среќни со 3 дечиња. му Благодарам на Бог за него (smile)

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by eri » 30 May 2014, 21:52

На прочуениот Фацебоок,кој знае колку пати го избришав бидејќи многу досаден ми изгледаше (rolll) (rolll) (rolll)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by sweety » 31 May 2014, 00:39

Me vrativte tri godini nanazad,so mm ne zapozna nas zaednicki prijatel prv pat koga se pozdravivme mi bese odbiven I se barase nacin da izlezeme jas nekolku pati odbivav na kraj se soglasiv i prvpat izlegovme so negoviot drugar I moja drugarka prvpat osetiv bliskost imavme isti razmisluvnje obozavavme isti raboti se nadoplnuvavme tolku mi bese ubavo na dusata sto mi idese uste pred niv da go baknam drugarka mi nekolku pati rece prvpat srekavam nekoj sto se tolku slicni,mislev deka e samo prolazno a toj uste prvat koga se zapoznavme osetil deka sum vistinskata e eve tri godini kako sme zaedno I mi letnaa kako minutka

Flower-Angel
Нов член
Нов член
Мислења: 33
Придружен: 18 Mar 2015, 13:04
Location: Denmark
Им се допаднал: 5 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Flower-Angel » 18 Mar 2015, 22:54

Dolga prikazna.

unknown
Нов член
Нов член
Мислења: 10
Придружен: 24 Jun 2014, 06:09
Им се допаднал: 3 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by unknown » 10 Jun 2015, 19:24

Учевме во исто средно (jmp)

Одговори

Return to “Брак”