Како го запознавте сопругот?

Moderator: Модератори

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by carina » 27 Sep 2012, 09:59

mojata najdobra drugarka bese vo vrska so negov najdobar drugar,vo edna prilika se vidovme i blesna iskra megu nas,si poodevme 3 ipol god i si se zemavme,vo meguvreme drugarka mi i drugar mu raskinaa i sega si se zeneti i mazeni so drugi(problem imame koga slavime rodendeni na malata ili koga ima nekoja proslava)

cucamaca
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 24 Aug 2012, 17:18
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 9 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by cucamaca » 27 Sep 2012, 12:55

сосема случајно, во кафана :)
се појави со негов братучед кој во моментот и` беше дечко на моја другарка.
Интересниот дел е што и двајцата во тој период бевме во фаза кога тврдиме дека:
не сакам дечко/девојка во моментов (re) ама врската си почна (lovet) и еве си трае (love5) после 2 год си направивме најубава свадба на свет, и сега си чекаме (b4)
кај и да е, за 2 месеца треба да ни` галами по дома (joy) (s)

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Nadja » 07 Oct 2012, 16:42

Се запознавме преку една моја другарка. Таа се знаеше со негов другар. Излеговме четворицата во кафич и таму се запознав со маж ми. После една недела излеговме сами и оттогаш започна нашата врска.

tarijana
Член
Член
Мислења: 248
Придружен: 12 Oct 2012, 12:29
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by tarijana » 20 Oct 2012, 14:52

veruvale ili ne po telefon
negova bratucedka mene mi e dobra drugarka i nekolku pati koga jas bev kaj nea ke se javese mm na telefon i ednas na drugarkami i se propdi vo wc i mi go dade mene tel i od tamu pocna se
se slusavme na tel skoro 2 meseci bez da se vidime i za toa vreme si kazuvavme se i koga se vidovme od istiot moment bevme decko i devojka i po samo 6 meseci se verivme i jas dojdov vo bitola ne sum se pokajala nikogas

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by malenaD » 20 Oct 2012, 15:41

Uf moeto zapoznavnje so mm e mn interesno i dolgo (laugh1) . Jas bev negde 4god. sredno,a toj e tri godini postar od mene i togas rabotese vo eden kafic kade sto nie so drugarkite kisnevme,no jas togas ne go zabelezuvav a ni toj mene (rolll) eden den bevme na kafe tamu i deckoto na drugarka mi pocna da se zafrkava so mene i veli ke ti go mestam ova dete ( a tie dvajca bile drugari),no jas zaminav na studii vo skopje i nisto ne bidna od toa.Posle osum god. se najdovme vo isto drustvo i zaedno cekavme nova godina (a jas tamu bev so decko koj po mn kratko vreme stana bivsi (rolll) (rolll) ) od togas se pocesto izleguvavme vo isto drustvo i se druzevme skoro dve godini pa potoa mi stana decko (na negoviot rodenden) i za dve godini i soprug. Mnogu ni bese ubavo i dodeka se druzevme i dodeka bevme decko i devojka a i sega kako maz i zena. Se nadevam deka taka ke prodolzime. (love5) (love5) (love5)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by imambebe » 30 Nov 2012, 08:36

И јас и мм како и повеќето овде се запознавме на интернет на точка, па на месенџер си пишувавме неколку дена, па прва средба два месеци астрономски сметки и следниот месец си се веривме по неколку месеци регистрација после неколку месеци свадба и еве заедно сме 4 и пол години, се сакаме и бориме заедно (bu)

ilovehim
Нов член
Нов член
Мислења: 18
Придружен: 11 Nov 2012, 19:16
Им се допаднал: 2 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by ilovehim » 02 Dec 2012, 21:23

тој работи во кафич, ден пред 1 мај, јас наместо да се спремам дома, јас на кафе и одам таму, го гледам, го меркам ми се допадна (smile) моја колешка од факсот работи таму, па да стапам во акција право, фб, ово оно... и го аднав, после пишувавме па излеговме на кафе и бидна работа (lovet)

SIMONA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 273
Придружен: 27 Nov 2012, 19:01
Му се допанале: 73 пати
Им се допаднал: 81 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by SIMONA » 21 Dec 2012, 20:02

PRV PAT SE VIDOVME PRED DISKO...SE ZAPOZNAVME NA RINGISPIL (tongue)ONAA VISTINSKA SREDBA STO NE "POVRZA"NI SE SLUCI PO ULICA KOGA MI SE DUPNA GUMA NA TOCAKOT PA ME PRESRETNA I ME PREFRLI DO DOMA I TOJ BESE SO TOCAK (smile) PA ME VOZESE NA SHIPKA KAKO GJULU(OD IMOTOT NA DAMATA) (smile)
TOJ DEN UBAVO RAZGOVARAVME I MNOOOOGU SE SMEEVME SREDBATA ZAVRSI SO ZAKAZUVANJE NA SOSTANOK OD KOJ PROIZLEZE GOLEMA LJUVOV (jmp)

Pcelka
Нов член
Нов член
Мислења: 75
Придружен: 18 Sep 2012, 22:56
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Pcelka » 22 Dec 2012, 01:53

preku internet i toa na mirc (laugh1) (laugh1) (laugh1)

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Nespretna » 28 Dec 2012, 22:02

Леле мирц... Која ера беше тоа (rolll) .. Убави времиња...

Одговори

Return to “Брак”