Како саканиот Ве побара за жена

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Како саканиот Ве побара за жена

Post by Peperutka » 23 Oct 2010, 18:00

Ајде романтични (love5) (love5) (love5) (love5) (love5)
Кажете како вашиот сакан ве побара за жена?

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Како саканиот Ве побара за жена

Post by Lady D » 23 Oct 2010, 18:11

аааааа :) Мене ме побараа во 3 часот после полноќ. Јас не знаев немав ни претстава :) Дојде кај мене и откако прифатив по него се појави и жива музика, и другари, родители... Не можев во себе да си дојдам од возбуда и среќа (love5)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Како саканиот Ве побара за жена

Post by Kjara » 23 Oct 2010, 19:11

Мене ме побара на местото каде што се запознавме . . . не беше спектакуларно ама беше доволно романтично и интимно (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како саканиот Ве побара за жена

Post by Debora » 23 Oct 2010, 19:17

Ние некако се договоривме дека ќе се земеме, не беше ни спектакуларно, ни романтично. (rolll)
Едноставно тоа беше логичен следен чекор во нашата врска. (smile)

ZoranaSS
Нов член
Нов член
Мислења: 80
Придружен: 16 Nov 2009, 22:34

Re: Како саканиот Ве побара за жена

Post by ZoranaSS » 23 Oct 2010, 22:50

Me pobara na 8mi Mart,cel den pred toa mu zborev da mi kupi nesto za praznikot ,a toj samo velese deka ne sum zena sto ke mi e poklon. Bevme sobereni denta pred toa celo drustvo i bas po polnoc,tocno na 8mi Mart me prasa ped site : Sakas li da ti bidam maz? Samo drugar mu znaese i bese spremena i kamerata ,imame i video zapis (smile)

Bas bese iznenaduvanje kako sto sakav,bidejci bevme podolgo vreme vo vrska i mislev deka nisto nemoze da me iznenadi.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Како саканиот Ве побара за жена

Post by Peperutka » 24 Oct 2010, 17:30

Леле Зорана колку романтично! (cl) Кај нас тоа беше момент на искреност и интимност,се знаеше дека нашата врска одеше кон брак (love5) .Ме запроси со преубав прстен,кој цела вечер си го гледав на раката колку убаво ми стои (bu) (bu)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Како саканиот Ве побара за жена

Post by Lady D » 24 Oct 2010, 18:12

Еее и јас така, не можам да му се изнагледам на мојот преубав прстен :)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Како саканиот Ве побара за жена

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 09:23

Мене мм ме запроси во кафич.Отидовме,си седнавме си пиевме бејлис,кога пред да ја испијам последната голтка ми засветка нето во чашата,па му викав(ај види што е ова во чашава,овие на шанк несмасни,им паднало нешто внатре) и он фино си стана го извади прстенот од чаша,клекна и ме запроси.Јас почнав да плачам и да го гушкам,кога еден пријател работи во кафичот како менаџер,почна да пука конфети и во позадина на видео бим иде мојата омилена песна од Владо Јаневски-Од овој ден.Е,тука уште повеќе ме дирна и уште толку си се изнаплакав (rolll) На крај шлагот на тортата,ми покажа каде ја ставил камерата па се се снимало.Многу убав и незаборавен момент (smile)

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Како саканиот Ве побара за жена

Post by Nadja » 14 Nov 2012, 16:54

Мене сопругот не ме побара за жена. Останав бремена и се знаеше дека ќе се земеме.

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Како саканиот Ве побара за жена

Post by ani4ka » 14 Nov 2012, 17:47

nie bevme vo kafic...si sedevme si piev sok i vo meguvreme mu gi raskazuvav podgotovkite za svadbata na sestra mi (bidejki se blizese) i toj samo naednas me prekina...ke zavrsi i ubavata pesna dosta mi zboruvas sakam da te prasam nesto..i me prasa normalno i jas od vozbuda ami kako ami koga i solzi mi potekoa go gusnav i posle duri rekov DA :D :D iako bevme vo kafic ne bese spektakularno..nikoj ne ne zaprimeti...mnogu me iznenadi iako odevme veke 5 godini.

Одговори

Return to “Брак”