Колку често се карате со сопругот?

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Колку често се карате со сопругот?

Post by Peperutka » 31 Oct 2010, 14:09

Ние ретко.И да сме се скарале тоа е некоја блага караница која не е воопшто страшна.Кој вели дека не се скарал воопшто, лаже,и кавгите се дел од бракот ама ако се сериозни тогаш бракот е во многу лоша состојба.Јас по природа сум малку избувлива и нервозна а маж ми е многу хармоничен па така се надополнуваме (love5) (love5) (bu)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by Debora » 31 Oct 2010, 14:22

Зависи дали сум во ПМС - тогаш се карам многу често - а он може и да не учествува во кавгата. (rolll)
Инаку јас сум поизбувлива, иако помалку од порано. Мм е посмирен и речиси никогаш не почнува прв. Мене ме нервира што сака да ги заташкува работите - да се прави дека нема проблем. (unsure)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by Kjara » 31 Oct 2010, 18:44

Debora wrote:Зависи дали сум во ПМС - тогаш се карам многу често - а он може и да не учествува во кавгата. (rolll)
Инаку јас сум поизбувлива, иако помалку од порано. Мм е посмирен и речиси никогаш не почнува прв. Мене ме нервира што сака да ги заташкува работите - да се прави дека нема проблем. (unsure)
Истото (smile)

Saricka
Нов член
Нов член
Мислења: 23
Придружен: 24 Feb 2011, 17:43
Location: ohrid

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by Saricka » 02 Mar 2011, 18:26

Sekoj den ! Za gluposti (laugh1) Ama nikogas ne sme skarani

detelina
Член
Член
Мислења: 239
Придружен: 03 Dec 2010, 02:09
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 11 пати

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by detelina » 23 Apr 2011, 10:19

hahahhahah......kolku cesto,pa mozam da kazam skoro sekoj den no se se toa slatki karanici posto razlicno gi gledame rabotite,nisto ozbilno bidejki sekogas nekoj popusta.negova metoda e za kavga potrebni se dvajca i iskaca a mene uste povekemi rasne nervoza (hair) hahahahha....inaku za kratko vreme se smiruvame i ko da ne bilo nissto,seto toa e posto sme dva razlicni karaktera.

lili
Нов член
Нов член
Мислења: 17
Придружен: 07 Apr 2011, 08:56

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by lili » 24 Apr 2011, 17:58

Pozdrav do site.Ubava tema (thumbsup) .Nie porano cesto se karavme ama najlosoto bese sto ke ostanvme skarani do dva tri dena.a sega po retko i povize mi izgleda na diskusija okolku kranje.mnogu sme po tolerantni i dvajcata.

Bela
Домашен член
Домашен член
Мислења: 612
Придружен: 22 Sep 2011, 20:26
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by Bela » 24 Sep 2011, 20:47

Se karame, pa neli e toa del od ljubovta (rolll) . Ne e mnogu cesto i ne drzime lutina eden na drug. Jas sum poizbuvliva i potoa se kaam za mojata reakcija, ama pak zatoa mm e sekogas tuka za da me smiri (a2)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 09:02

Не многу често,ама се караме и секогаш за глупости,па караницата поминува многу брзо.А,некогаш знам јас да викам да се карам,он да си ќути да ме ислуша и на крај ќе ми помине и нема кавга (smile) (smile)

Tinkerbell
Нов член
Нов член
Мислења: 53
Придружен: 09 Nov 2011, 10:38
Location: Opatija, Rijeka, Hrvatska
Им се допаднал: 1 time

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by Tinkerbell » 19 Dec 2011, 09:17

Hahahaahah dobro prasanje hahahah
Ako ne gi zemam moite hormoni vo obzir nie voopsto i se nemame skarano... A ako gi zemam onda ima da pisuvam i toa cel roman (smile) Premnogu e toleranten prema mene i mojata sostojba vo momentov i me razbira za se taka sto nema karanje kaj nas. Pu pu pu da ne se podurocam (smile)

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by Nespretna » 27 Sep 2012, 23:16

Порано се каравме многу често, и се случуваше да не му правам муабет неколку дена. Ама видов дека така не бива и сменив тактика. Сега се си кажувам на фин начин. Многу ретко се караме сега. Уствари има секој ден по нешто да се закачиме, ама тоа не се брои. Како на пример, оти чорапите ги соблекува среде соба и слични ствари.

А во последно време се караме во врска со неговото присуство на пораѓајот. Он си држи некои негови, машки сфаќања, а јас си ја сакам неговата поддршка и нема крај. Исто и за име полека почнува дебатата... (drool)

Одговори

Return to “Брак”