Колку често се карате со сопругот?

Moderator: Модератори

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by kit-kat » 20 Sep 2016, 08:58

Ха ха Лејла добредојде во клубот. После второто детенце мислам ќе се зголемуваат тие расправии од типот ти не знаеш јас знам. После одреден период ќе се навикнете и после бурата пак мирно море во бракот (smile)
Ние после 9 идилични год врска и една брак без расправии откако дојде синко почна неколку год фронт. Ти мислиш дека му си мајка и не грешиш (scared) јас вака мислам.... Не си во право (ner) бла бла бла.
Но и синко како растеше заземаше став кажувајќи како му е добро и со тек на време овие препукувања престанаа
Така да нормално е се што кажа. Тој што се Кара и се сака (kup)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by Maceto » 20 Sep 2016, 11:41

Хахахах такви смешни расправии секаде има,мене па искрено се ми смета,ќе се искарам,а мм смирен и на мене за 2 мин ќе ми помине (rad)Некогаш како монолог си држам,а тој ќе рече заврши и мене спојување жичките леле (ner) Хахаххаха Јас обично наоѓам маана на се, ама тој ептен заштитнички за В,се најдобро,се не така,вака и ете ти ја кавгата (rolll) Среќа што сме сами во Ск,па немаме време за кавги ( од работа по дете во градинка,дома за В да направам ручек,па ние нешто од нога да каснеме,да пиеш кафе,шетнеш малку со детето и дошло време за спиење и бањање) и нема кој да ти засмета и се држиме по контрола (rolll) (rolll) А изгледа како што вика КитКат кога ќе пораснат малку дечињата се ќе се врати како во нормала,наше е да чекаме и видиме (brows)
Женски мора да признаеме нешто,ние жените сме многу терсене некогаш,се ни смета,се некој друг што ќе каже нечини,само нашето чини,се ние сме најпаметни нели? Да си признаеме на овој женски форум (rad) (rolll) (rolll) (rolll)
Ама како рекле ЖЕНИТЕ СЕ НУЖНО ЗЛО,БЕЗ КОЕ СЕ НЕМОЖЕ, а јас ќе додадам (малку звучам феминистички) ДА ЖИВЕЕМЕ ДА ВЛАДЕЕМЕ (grupna-gushka) (beer) (beer)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by Lejla7 » 20 Sep 2016, 14:28

Мoре едвaј чекaм дa гo прaтaм вo грaдинкa мaлиoт. Мислaм oткoгa ни влегoa бaби дoмa дa гo гледaaт сaмo негaтивнa енергијa се пoлниме. Пa штo, јaс и дa знaм нaјмнoгу, мaјкa сум, a не некoј кoј пред 40 гoдини имaл мaлo бебе пa сегa ќе ми мудрувa кaкo требa, a кaкo не. Требaлo дa се учи дa јaде сaм, дa спие сaм, дa не гледa телевизијa...aми aјде прoбaј дa гo нaучиш де. Преку глaвa веќе.

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by Lena_nela » 20 Sep 2016, 16:56

Од како се роди М. Мн почести се караме и тоа за глупости,како што досега кажавте баби, дедовци, овој вака рекол овој така, мојте, твојте, хаос (ner) Си мислев сега подалеку сме од сите па посмирени ке бидеме до негде и така е но пак од време на време наоѓаме по некоја рачка, но ако не е тоа мн ке ни биде монотоно (tongue)

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by ivvi<3 » 21 Sep 2016, 00:10

Лејла, не се преиспитувај. Нормална си. Само си во погрешна земја, каде за жал "нормално" е баби и дедовци да те "учат". Јас сведов контакти на минимум ради мешања и сами си го чуваме детето. Не може мене некој да ми кажува како да живеам, кога нема ни ден самосталност, мислам на самостојно живеење, со плаќање сметки, кирија и останато и секојдневно борење за опстанок. Биди храбра и држи си го зборот до крај (thumbup) И гушкај си го мажот ти, гушкање решава проблеми (racinja)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Колку често се карате со сопругот?

Post by sweety » 22 Sep 2016, 16:03

секојдневнео, јас неѕнам ама многу сум нервозна ајде че препишам на хормони (re) ,една пријателка има три деца и вели со едно дете ти е најлошо вече кога дојде третото не го ни приметуваш мт (laugh1)

Одговори

Return to “Брак”