Колку време одевте со сопругот?

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Колку време одевте со сопругот?

Post by Peperutka » 01 Nov 2010, 12:00

Колку време одевте со вашиот сопруг пред да стапите во брак?
(love5) (love5) (bu) (bu)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Debora » 01 Nov 2010, 12:07

Околу 3 години. (love5)

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Sashka » 01 Nov 2010, 12:10

4 години и 15 дена,до веридбата (rolll)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Peperutka » 01 Nov 2010, 14:43

Година ипол (love5) (bu) (love5) (bu)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Lady D » 01 Nov 2010, 15:53

Две години (love5)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Kjara » 01 Nov 2010, 19:34

Две години

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Ana.I » 02 Nov 2010, 11:45

4,5 godini do veridba,do svadba skoro 5

Ana
Домашен член
Домашен член
Мислења: 624
Придружен: 20 Nov 2009, 11:24
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 11 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Ana » 02 Nov 2010, 13:38

okolu 9 meseci do veridba i uste 6 do svadba :)

Alexa
Член
Член
Мислења: 152
Придружен: 17 Oct 2010, 13:06

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Alexa » 08 Nov 2010, 19:17

2,5 години до свадбата (smile)

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Hera » 03 Dec 2010, 20:26

Три години до веридбата, четири до свадбата.

Одговори

Return to “Брак”