Колку време одевте со сопругот?

Moderator: Модератори

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 08:59

6 години без ниеден прекин (smile)

Tinkerbell
Нов член
Нов член
Мислења: 53
Придружен: 09 Nov 2011, 10:38
Location: Opatija, Rijeka, Hrvatska
Им се допаднал: 1 time

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Tinkerbell » 19 Dec 2011, 09:20

Vrska na dalecina vikaat ne biva... ili prekinuva ili zavrsuva so brak. Epa mojata zavrsi so brak posle nepolna 1 godina (smile)

maloto.japonce
Член
Член
Мислења: 171
Придружен: 23 Nov 2011, 11:19
Му се допанале: 15 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by maloto.japonce » 18 Jan 2012, 12:31

Јас и мојот сопруг одевме еден и пол месец, за тие неколку недели свативме дека сме еден за друг и ме побара за жена, не ми се веруваше и ден денес не ми се верува колку набрзина се случи сето тоа ама ете бидна сега сме 3 си ја имаме нашата преубава ќеркичка која има 5 месеци (rad)

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by malenaD » 18 Jan 2012, 15:09

1,5 god. do veridba, 2 godini i2 meseca do svadba (thumbsup)

kukli4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 415
Придружен: 19 Apr 2011, 16:35
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by kukli4ka » 18 Jan 2012, 23:28

8 godini i 2 meseci :)

maloto.japonce
Член
Член
Мислења: 171
Придружен: 23 Nov 2011, 11:19
Му се допанале: 15 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by maloto.japonce » 07 Sep 2012, 21:35

Одевме само 1 ипол кога ме побара за жена а до веридба 2 ипол месеци (rad) (rad) (rad) (rad) (rad)

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Nespretna » 07 Sep 2012, 21:53

2 и пол години... Сосема доволно!

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by saska075 » 08 Sep 2012, 12:14

Odevme 3 godini, pa 1 godina bev verena i sega sme vo brak skoro 3 godini (lovet)

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by ani4ka » 08 Sep 2012, 12:50

odevme 4 god i 8 meseci do veridba.. i uste 13 meseci do svadba :)

MirjanaT
Нов член
Нов член
Мислења: 16
Придружен: 30 Jun 2012, 13:02
Им се допаднал: 3 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by MirjanaT » 08 Sep 2012, 13:28

Nie odevme 1g i 2meseci pa se verivme pa potoa posle 10 meseci se vencavme :)

Одговори

Return to “Брак”