Колку време одевте со сопругот?

Moderator: Модератори

Ive(Ive)
Нов член
Нов член
Мислења: 29
Придружен: 01 Sep 2012, 01:13
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 3 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Ive(Ive) » 08 Sep 2012, 13:40

Na 7-ta godisnina od vrska pravevme svadba,znaci tocno sedum godini (love5)

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Happy_Mommy » 27 Sep 2012, 06:10

! година и 3 месеци (lovet)

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by carina » 27 Sep 2012, 09:54

3 ipol godini

Pcelka
Нов член
Нов член
Мислења: 75
Придружен: 18 Sep 2012, 22:56
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Pcelka » 27 Sep 2012, 10:52

Nie izgleda go drzime rekordot za najkratko vreme na 27 noemvri prvpat se vidovme na 1 dekemvri se fativme a na 21 dekemvri se zemavme svadba praevme na 21 juni ama jas si ziveev kaj nego od dekemvri (love)

Fiona
Редовен член
Редовен член
Мислења: 324
Придружен: 13 Jul 2012, 12:56
Location: Скопје
Му се допанале: 35 пати
Им се допаднал: 137 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Fiona » 27 Sep 2012, 11:56

4 години , толку убави и опуштени (bu)

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Herra » 27 Sep 2012, 23:20

7 месеци до веридбата и после уште 5 месеци до свадбата (tongue)

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Nadja » 07 Oct 2012, 16:39

Година и 9 месеци

elena5
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 19 Nov 2012, 10:52
Му се допанале: 1 time

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by elena5 » 06 Dec 2012, 13:49

3 godini i 6 meseci

stela
Редовен член
Редовен член
Мислења: 298
Придружен: 29 Apr 2012, 22:20
Му се допанале: 88 пати
Им се допаднал: 149 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by stela » 06 Dec 2012, 14:10

7 ипол години во врска и година ипол во брак, повеќе од третина од животот (love5)

bubace
Домашен член
Домашен член
Мислења: 601
Придружен: 02 May 2012, 20:32
Му се допанале: 249 пати
Им се допаднал: 235 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by bubace » 06 Dec 2012, 15:45

Samo dva meseci

Одговори

Return to “Брак”