Колку време одевте со сопругот?

Moderator: Модератори

Ajna
Нов член
Нов член
Мислења: 10
Придружен: 06 Dec 2012, 16:35

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Ajna » 06 Dec 2012, 18:12

od 2006 noemvri do mart. idevme posle toa pocnavme da ziveeme zaedno, majka mi ne me davase za nego, pa duri i begav od doma, hahaha ljubov na sto ne te tera da pravis, posle toa ziveevme zaedno i eve do den denes sme zaednobez svadba sme a i ne mi e bitno toa. majka mi poveke go saka sega od svojot sin, 7 godini skoro 8 sme zaedno ama nazalost bez deca sme (sad1) ama ke dade gospod kako toj sto e nikoj ne e.

mamita
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 31 Oct 2012, 16:13
Му се допанале: 1 time

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by mamita » 06 Dec 2012, 19:55

cetiri godini odevme, od juni 2007 do juni 2011...istiot toj mesec se zedovme :)

SIMONA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 273
Придружен: 27 Nov 2012, 19:01
Му се допанале: 73 пати
Им се допаднал: 81 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by SIMONA » 21 Dec 2012, 19:31

6 godini od 1va godina sredno 2004 (smile) do brak 24.04.2010 so eden prekin koj za malku ke bese "koben" no moze toa ni trebase za da svatime kolku se sakame i nemozeme eden bez drug pa odma na svadba i bebe pocnavme da rabotime za da ne se razdelime (rad)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Happy^_^ » 30 Apr 2013, 20:42

6 и пол а ваш вчера се смеевме како само неколку месеци да сме заедно :) сеуште имам пеперутки кога се смее со тој негов заводлив поглед :)

dacysh
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 13 Jun 2013, 00:14
Им се допаднал: 5 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by dacysh » 15 Jun 2013, 02:17

4 месеци одевме, 5 месеци живеевме заедно, и секако после 9 месеци се венчавме :)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Happy^_^ » 30 Sep 2013, 15:44

Happy^_^ wrote:6 и пол а ваш вчера се смеевме како само неколку месеци да сме заедно :) сеуште имам пеперутки кога се смее со тој негов заводлив поглед :)
Хахах ама точак сум (rolll) (rolll)сумскратила 1 година (smile) 7 и пол години без ни еден ден да сме скарани

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by ripcence » 30 Sep 2013, 17:42

точно 8месеци до веридба, а 11 до свадба. (smile)

Mimi Bella
Редовен член
Редовен член
Мислења: 258
Придружен: 04 Jul 2013, 11:06
Му се допанале: 100 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Mimi Bella » 30 Sep 2013, 20:04

5 ipol meseci odevme i do deneska tocno 5 ipol meseci kako sme vo brak (smile) i mnogu ni e ubavo (love5)

merlin
Редовен член
Редовен член
Мислења: 257
Придружен: 19 Apr 2013, 14:49
Му се допанале: 184 пати
Им се допаднал: 98 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by merlin » 30 Sep 2013, 20:10

една година...

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by belomorka » 30 Sep 2013, 22:35

ooo jas изгледа во се сум ветеранка (smile) . ние се фативме 2001 на 11.11. во 2004 почнавме да живееме заедно а дури во 2012 се венчавме (smile) во ноември ке правиме 12 години како сме заедно.

Одговори

Return to “Брак”