Колку време одевте со сопругот?

Moderator: Модератори

lide86
Нов член
Нов член
Мислења: 75
Придружен: 10 Aug 2013, 16:27
Му се допанале: 14 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by lide86 » 30 Sep 2013, 22:45

5години и 6 месеци бевме во врска и еве 5 години и два месеци во брак... (smile)

Vasilij
Нов член
Нов член
Мислења: 67
Придружен: 29 Sep 2013, 23:13
Му се допанале: 39 пати
Им се допаднал: 29 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Vasilij » 08 Oct 2013, 21:00

Аууууу,и што испаѓа сега јас сум победник (или губитник) (laugh1)

Во врска беме од 1998 до 2006 значи 8 години без 4 дена ихихихи а во брак сме од 2006 еве веќе 7 ипол години =15,5 години заедно (ner) (ner) (laugh1)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by kit-kat » 08 Oct 2013, 22:30

Не Василиј има и пред тебе (laugh1) (laugh1) (rolll) (rolll) (rolll)
9 години врска и 9 (во февруари полниме 9 брак)нецели брак=скоро 18 години.
Леле пензија треба да ни дадат од заедно.

Vasilij
Нов член
Нов член
Мислења: 67
Придружен: 29 Sep 2013, 23:13
Му се допанале: 39 пати
Им се допаднал: 29 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Vasilij » 09 Oct 2013, 11:36

Охоооххо браво Кит-кет,секоја чест (a2)

Bella85
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 11 Mar 2013, 18:19
Му се допанале: 108 пати
Им се допаднал: 35 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Bella85 » 09 Oct 2013, 12:36

I jas sum tuka nekade so veterankite (thumbsup) dvanaeset godini pravevme vo septemvri.od tie godini tri ipol bevme vereni i vo brak Celi 4 dena (rolll) Belomerka pred tebe proslaviv 12 godini (thumbup) Sekoja cest kit-ket za godinkite da vise mnozat (smile)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Радост » 09 Oct 2013, 12:51

11 години и нешто ситно заедно. :) 9 години заеднички живот. (love)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by RedRose30 » 23 Dec 2013, 23:26

Одевме 3-4 месеци, па почнавме да живееме заедно, па во рок од неполна година се веривме, па по половина венчавка. Да не должам.... (rolll) Три и пол години сме заедно (love5) (love5)

srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by srculence » 03 Feb 2014, 08:54

7 месеци (brows)

Mau
Домашен член
Домашен член
Мислења: 592
Придружен: 09 Mar 2014, 12:47
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 334 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Mau » 12 Mar 2014, 22:35

belomorka wrote:ooo jas изгледа во се сум ветеранка (smile) . ние се фативме 2001 на 11.11. во 2004 почнавме да живееме заедно а дури во 2012 се венчавме (smile) во ноември ке правиме 12 години како сме заедно.
Не си баш ветеранка, со бивсиот ми маж бевме 10 години во врска и 3 години во брак, ама се случи што се случи, бидејќи девојка му не му даваше да контактираме, мораше да се разведеме (rolll) (rolll) (rolll)

Е со ова второ маже, некако од прва ни тргна , дали дека со исто искуство и двајцата, исти карактери, исто разбирање, многу поразлично од нашите први искуства, едно 5 месеци бевме во врска, се веривме и по 2 месеци се венчавме и сега си чекаме бебенце (joy)

snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by snegulka83 » 12 Mar 2014, 22:47

Во врска бевме 3 години, 2 години верени, и еве сега 2,5 години во брак. (rad)

Одговори

Return to “Брак”